Založ si blog

Humor je nebezpečný pre demokraciu!

Podľa austrálskych vedcov Jordana McSwineyho a Kurt Sengula, humor a zároveň s ním zosmiešňovanie, je nebezpečené pre našu demokraciu! tvrdia austrálski vedci! Podľa ich vedeckej práce pod menom “Humor a zosmiešňovanie je nebezpečenstvom pre našu demokraciu”!

Podľa ich dokumentu vedci kriticky skúmajú používanie humoru a zosmiešňovania na podporu a normalizáciu krajne pravicových vylučujúcich diskurzov. Prostredníctvom kritickej kvalitatívnej štúdie minisérie Please Explain a jej série tridsiatich štyroch dokumentov!

Podľa tých 34 krátkych webových karikatúr produkovaných austrálskou, ale krajne pravicovou populistickou stranou Pauline Hanson’s strany One Nation. A na tom základe kritickej analýzy diskurzu a tematickej analýzy skúmame, ako sa humor používa na zmiernenie čoho?

Na artikulovaných vylučujúcich a nadradených myšlienok vrátane rasizmu, mizogýnie a queerfóbie. Naše zistenia naznačujú, že márnomyseľnosť a irónia online animovaného žánru funguje tak, že prekračuje hranice povedateľnej a hovorovej komunikácie!

Lenže tým môže byť obsah príjemnejší pre nekrajne pravicové publikum. Tvrdíme, že takéto strategické využitie vylučujúceho humoru je súčasťou až širšieho projektu krajne pravicového diskurzívneho mainstreamingu, ktorý súčasne legitimizuje každodenné prejavy vylúčenia.

Či vám to dá nejaký skutočne logický zmysel a zároveň aj praktický význam, to všetko ponecháme na vás, na váš osobný úsudok. Mimochodom, mnohým, ktorí ale čítajú podobné “vedecké práce” sa začína efektívne zdať, že ľudstvo už plne vkročili do 21-ého storočia absurdity!

Dr Kurt Sengul 
Jordan McSwiney

Cez ich náboženstvo poznáme globalistov!

24.02.2024

Aby ste pochopili, čo je luciferianizmus (náboženstvo globalistov), predstavte si ho ako anti-boha, vojnu proti prírode alebo vojnu proti prirodzenému stavu ľudstva maskovanú ako “osvietenstvo“. To je dôvod, prečo sa globalisti snažia zaviesť ale extrémne opačný pohľad na každú prirodzenú dispozíciu. Jedným z takýchto falošných príbehov je predstava ľudských [...]

Psychológia tvorenia masového vnímania

05.02.2024

Technika gaslightingu* má, samozrejme, pre dnešok veľký význam, lebo sa využíva v celosvetovom meradle, ktoré nemá v histórii obdobu! Dnes žijeme vo svete, kde miera dezinformácií a otvoreného klamstva dosiahla taký stav, že možno vôbec po prvý raz vidíme, že väčšina sveta začína spochybňovať svoju vlastnú a okolitú úroveň zdravého rozumu! Táto vedecká [...]

Aká budúcnosť je ponúkaná ľudstvu!

30.01.2024

Profesor Mattias Desmet diskutuje o svojej práci, ktorá spája minulé historické epizódy toho, čo sa nazýva „masová formácia“ (alebo masová psychóza ľudí) a súčasné udalosti. Sme na temnej ceste, poháňanej nejasnými hercami, ktorí ťahajú i za naše emocionálne nitky, aby vytvorili strach a izoláciu, aby presadili svoju agendu technokratickej kontroly našich životov, [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 118
Celková čítanosť: 230337x
Priemerná čítanosť článkov: 1952x

Autor blogu

Kategórie