Založ si blog

Zdroj pesničky pre deti od Matina Rúfusa

Kto nepozná jednu z pesničiek pre deti od Martina Rúfusa, ktorá sa začína slovami ‘anjeličku môj strážniku’? VPreto večerná modlitba všetkých detí k anjelovi strážnemu inšpirovala básnika k novému cyklu krátkych modlitbičiek pre najmenšie deti, ako: za mamičku, za otecka, za sestričku, za bračeka, i za starých rodičov.

Zamyslel sa ale niekto o zdroji pre túto a podoné básničky pre deti, napísané Martinom Rázusom a inými básnikmi? Na začiatok by bolo dobré si uvedomiť, koľko biblických tém a citátov sa už ale stali používané v každodennom živote ľudí v kresťanských európskych národov počas posledných niekoľko storočí.

A presne tak je to aj s peničkou ‘andelíčku môj stážničku’! Myšlienka bola ‘prepožičaná‘ zo slov samého Ježiša Krista, keď povedal: ‚Dajte si ale pozor, aby ste nepohŕdali žiadnym z týchto maličkých. Hovorím vám, že ich anjeli v nebi stále hľadia na tvár môjho nebeského Otca.’ – Matúš 18:10.

Prevdaže výraz ‘týchto maličkých’ sa nevzťahuje na doslovné deti, ale na tých, ktorí i z hľadiska ľudí neveriaceho sveta sa môžu zdať byt ‘maličkými‘ členmi pomazaných bratov Ježiša Krista, alebo jeho nebeskej ‘manželky‘ v Kristovom Božom nebeskom kráľovstve, ktoré počas 1 000 ročnej vlády privedie poslušné ľudstvo k dokonalosti!

Horecitované biblické slová Ježiša Krista majú veľmi hlboký prorocký význam pre dnešnú civilizáciu, žijúcu tesne pred príchodom Božieho Kráľovstva! Uspokojujú a dávajú nádej a vnútornú silu veriacim, pretože ich uisťujú, že náš Otec, Stvoriteľ nielenže miluje svojich adoptovaných synov (mužov a žien), ale ich aj každodenne ochraňuje a povzbudzuje! 

SZO je dnes jedinou vládou sveta!

14.05.2023

Svetová zdravotnícka organizácia (SZO) je dnes skutočnou jednou jedinou celosvetovou vládou, bez toho, aby si to všetci ľudia na Zemi ale vôbec uvedomili! Lenže na rozdiel od minulých impérií sveta, ktoré zastupovali jednu krajinu-kulturu, ktorá svojou armádou vojakov alebo lodných námorníkov na určitý čas ovládala rozsiahlé územia! Vedeli ste, že keď SZO vyhlási [...]

Kde sa dnes hrabe Sodoma a Gomora!

11.05.2023

Veľmi hlboko znepokojená matka informuje o svojom srdcervúcom plaču do celého sveta. Vysvetľuje, ako sa malé deti v tisíckach škôl učia navzájom masturbovať, mať orálny sex, hrať všetky druhy sexuálnych hier, a sú vystavené nahým (transgender) dospelým ľuďom a podobne! Je to súčasť povinného učebného plánu, ktorý zverejnila Rutgers Foundation, ktorá v [...]

SV je príkladom odpadlíckeho Izraela!

10.05.2023

Majte však na pamäti, že to neznamená, že medzi nimi nie sú žiadni chápaví. Naopak, nepochybne môže byť veľa takých, ktorí hľadajú pravdu v písme, pretože majú veľa, veľa otázok týkajúcich sa toho, čo ich učí Spoločnosť Strážna veža. Ale ani to neznamená, že medzi nimi nie je nikto, kto by nebol úprimný. Nie, pretože proroctvo jasne naznačuje, že mnohí z [...]

Kríž / Cirkev / Náboženstvo /

Stovky páchateľov a takmer tisíc obetí. Španielska katolícka cirkev zverejnila prvú správu o zneužívaní maloletých

02.06.2023 17:40

Podľa cirkvi bolo 83 % obetí a 99 % páchateľov mužského pohlavia a viac ako 60 % páchateľov je už po smrti.

voľby, volebná schránka, urna

Minister obrany Sklenár: Dezinformácie sa sústredia na kampaň, proces volieb v SR neovplyvnia

02.06.2023 16:53

Predčasné parlamentné voľby, ktoré sa budú na Slovensku konať 30. septembra, označil za dôležitý akt v rámci demokratického systému.

ČR Praha SR MO Sklenár Černochová Stretnutie

Minister Sklenár: Systém protivzdušnej obrany by mohla zaobstarať ešte táto vláda

02.06.2023 16:20

Minister obrany Martin Sklenár rokoval s českou rezortnou partnerkou Janou Černochovou.

Žiaci / Telesná výchova / Telocvik /

Splnomocnenec vlády verí v schválenie tretej hodiny telesnej, Kollár pripustil zmenu postoja

02.06.2023 16:19

Prezidentka vrátila vo štvrtok parlamentu na opätovné prerokovanie novelu školského zákona.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 155111x
Priemerná čítanosť článkov: 1869x

Autor blogu

Kategórie