Založ si blog

Zdroj pesničky pre deti od Matina Rúfusa

Kto nepozná jednu z pesničiek pre deti od Martina Rúfusa, ktorá sa začína slovami ‘anjeličku môj strážniku’? VPreto večerná modlitba všetkých detí k anjelovi strážnemu inšpirovala básnika k novému cyklu krátkych modlitbičiek pre najmenšie deti, ako: za mamičku, za otecka, za sestričku, za bračeka, i za starých rodičov.

Zamyslel sa ale niekto o zdroji pre túto a podoné básničky pre deti, napísané Martinom Rázusom a inými básnikmi? Na začiatok by bolo dobré si uvedomiť, koľko biblických tém a citátov sa už ale stali používané v každodennom živote ľudí v kresťanských európskych národov počas posledných niekoľko storočí.

A presne tak je to aj s peničkou ‘andelíčku môj stážničku’! Myšlienka bola ‘prepožičaná‘ zo slov samého Ježiša Krista, keď povedal: ‚Dajte si ale pozor, aby ste nepohŕdali žiadnym z týchto maličkých. Hovorím vám, že ich anjeli v nebi stále hľadia na tvár môjho nebeského Otca.’ – Matúš 18:10.

Prevdaže výraz ‘týchto maličkých’ sa nevzťahuje na doslovné deti, ale na tých, ktorí i z hľadiska ľudí neveriaceho sveta sa môžu zdať byt ‘maličkými‘ členmi pomazaných bratov Ježiša Krista, alebo jeho nebeskej ‘manželky‘ v Kristovom Božom nebeskom kráľovstve, ktoré počas 1 000 ročnej vlády privedie poslušné ľudstvo k dokonalosti!

Horecitované biblické slová Ježiša Krista majú veľmi hlboký prorocký význam pre dnešnú civilizáciu, žijúcu tesne pred príchodom Božieho Kráľovstva! Uspokojujú a dávajú nádej a vnútornú silu veriacim, pretože ich uisťujú, že náš Otec, Stvoriteľ nielenže miluje svojich adoptovaných synov (mužov a žien), ale ich aj každodenne ochraňuje a povzbudzuje! 

Bude naša planéta Zem a ľudstvo zničené?

18.06.2022

Na základe súčasných správ a všetkých informácií celosvetovo v politike, ekonómií, finančníctve, aj umení, vrátane mediálne rozšírujúcich sa detailov, človek, ale aj ľudia všeobecne, dnes majú obavy nielen o svoj život, ale aj o prežitie našej planéty Zem! Z hľadiska nášho Stvoriteľa a nebeského Otca, všetci ľudia, ktorí mu veria denno-denne, uctievajú ho, [...]

Aktivity kráľa Severu v čase konca

08.06.2022

Aktivity biblického kráľa severu, ktorý je dnes celosvetovo reprezentovaný Britským Impériom, lenže teraz už nie je známe ako to bolo počas niekoľkých storočí ako mocná celosvetová námorná veľmoc, lebo postupne sa premenila na finančné svetové impérium adoptovaním mocného finančníctva v starovekých Benátkach za posledných asi 4 storočí. Prorocká kniha Daniela [...]

Všetko v živote skryté raz vyjde na svetlo!

22.05.2022

Všetci dnes sme svedkami najúžasnejšieho vývoja celosvetovo! A bez rozdielu kde na tejto Zemi žijeme, všetci ale môžeme sledovať denne ako sa situácia rozvýja na každej úrovni ľudskej spoločnosti! Hlavne jej morálny kolaps! Ježiš to predpovedal takto: “Ďalej im povedal: ‚Slúži azda lampa na to, aby ju položili pod kôš alebo pod posteľ? Nedáva sa na [...]

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

Súd v Ľvove zakázal činnosť Komunistickej strany Ukrajiny

05.07.2022 21:38

Súd tak vyhovel žiadosti ukrajinského ministerstva spravodlivosti, podľa ktorého predstavitelia strany podporovali proruských povstalcov na Donbase a podieľali sa na akciách, ktoré viedli k ruskej anexii polostrova Krym.

Mali / Afrika / Nepokoje / Vojak / Armáda /

Pri výbuchu míny na severe Mali zahynuli dvaja príslušníci misie OSN

05.07.2022 21:19

Obaja mŕtvi sú Egypťania. Ďalší piati vojaci utrpeli vážne zranenia.

Boris Johnson

Dvaja britskí ministri podali demisiu, nesúhlasia s vládou premiéra Johnsona

05.07.2022 20:37

Pozíciu britského premiéra Borisa Johnsona v poslednom období oslabila séria škandálov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 81574x
Priemerná čítanosť článkov: 1942x

Autor blogu

Kategórie