Založ si blog

Zdroj pesničky pre deti od Matina Rúfusa

Kto nepozná jednu z pesničiek pre deti od Martina Rúfusa, ktorá sa začína slovami ‘anjeličku môj strážniku’? VPreto večerná modlitba všetkých detí k anjelovi strážnemu inšpirovala básnika k novému cyklu krátkych modlitbičiek pre najmenšie deti, ako: za mamičku, za otecka, za sestričku, za bračeka, i za starých rodičov.

Zamyslel sa ale niekto o zdroji pre túto a podoné básničky pre deti, napísané Martinom Rázusom a inými básnikmi? Na začiatok by bolo dobré si uvedomiť, koľko biblických tém a citátov sa už ale stali používané v každodennom živote ľudí v kresťanských európskych národov počas posledných niekoľko storočí.

A presne tak je to aj s peničkou ‘andelíčku môj stážničku’! Myšlienka bola ‘prepožičaná‘ zo slov samého Ježiša Krista, keď povedal: ‚Dajte si ale pozor, aby ste nepohŕdali žiadnym z týchto maličkých. Hovorím vám, že ich anjeli v nebi stále hľadia na tvár môjho nebeského Otca.’ – Matúš 18:10.

Prevdaže výraz ‘týchto maličkých’ sa nevzťahuje na doslovné deti, ale na tých, ktorí i z hľadiska ľudí neveriaceho sveta sa môžu zdať byt ‘maličkými‘ členmi pomazaných bratov Ježiša Krista, alebo jeho nebeskej ‘manželky‘ v Kristovom Božom nebeskom kráľovstve, ktoré počas 1 000 ročnej vlády privedie poslušné ľudstvo k dokonalosti!

Horecitované biblické slová Ježiša Krista majú veľmi hlboký prorocký význam pre dnešnú civilizáciu, žijúcu tesne pred príchodom Božieho Kráľovstva! Uspokojujú a dávajú nádej a vnútornú silu veriacim, pretože ich uisťujú, že náš Otec, Stvoriteľ nielenže miluje svojich adoptovaných synov (mužov a žien), ale ich aj každodenne ochraňuje a povzbudzuje! 

Biblické pravdy kopírované spisovateľmi!

28.11.2022

Zoberme si napríklad takého Jorgea Agustína Nicolása Ruiza de Santayana y Borrása, ktorý je v angličtine známy ako George Santayana. Bol to španielsky a americký filozof, esejista, básnik a prozaik. Santayana sa narodil v Španielsku a od svojich ôsmich rokov vyrastal a vzdelával sa v USA a identifikoval sa ako Američan, hoci vždy mal platný španielsky pas. Medzi iným, je známy [...]

Nová celosvetová ľudská spoločnosť!

20.11.2022

Spoločnosť založená na spolupráci, kde každý dostane to, čo potrebuje, by nielenže odstránila neefektívnosť a prekážky vytvorené konkurenciou: uvoľnila by mozgovú silu celého nášho druhu, aby sa mohol venovať inováciám a objavom. Ako povedal Stephen J Gould: “Akosi ma asi menej zaujíma váha a konvolúcie Einsteinovho mozgu, ako takmer istota, že ľudia s rovnakým [...]

Zmysel života vysvetlený v skrátke …

17.11.2022

Podľa Biblie, Boh, Stvoriteľ všetkého života, na nebi aj na Zemi, Jehova Boh, stvoril na začiatku muža a ženu. (1. Mojžišova 1:27) Prvý človek, Adam, je teda opísaný ako Boží syn. (Lukáš 3:38) Človek bol stvorený s určitým večným účelom, božským cieľom, aby si vybudovať priateľstvo so svojím nebeským Otcom a tak navždy žil šťastne a produktívne na tejto [...]

Emmanuel Macron

Macron nepochodil so zárukami pre Rusko, zožal za to silnú kritiku

05.12.2022 06:20

Predstavitelia Ukrajiny, Fínska a pobaltských štátov kritizovali výroky Emmanuela Macrona o bezpečnostných zárukách Rusku.

Russia Ukraine War New Reality Photo Gallery

ONLINE: Zelenskyj: Vydržať túto zimu znamená vydržať všetko

05.12.2022 05:55

Vnímajte túto zimu nie ako skúšku, ale ako čas, ktorý nás približuje k víťazstvu, obrátil sa prezident Volodymyr Zelenskyj na Ukrajincov.

EasyJet

Lietadlo na ceste z Poľska do Británie pristálo v Prahe, hľadali v ňom bombu

05.12.2022 05:49

Lietadlo spoločnosti easyjet smerujúce z Poľska do Británie bolo odklonené na pražské letisko kvôli možnému výbušnému zariadeniu na palube.

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 112365x
Priemerná čítanosť článkov: 2007x

Autor blogu

Kategórie