Založ si blog

Zdroj pesničky pre deti od Matina Rúfusa

Kto nepozná jednu z pesničiek pre deti od Martina Rúfusa, ktorá sa začína slovami ‘anjeličku môj strážniku’? VPreto večerná modlitba všetkých detí k anjelovi strážnemu inšpirovala básnika k novému cyklu krátkych modlitbičiek pre najmenšie deti, ako: za mamičku, za otecka, za sestričku, za bračeka, i za starých rodičov.

Zamyslel sa ale niekto o zdroji pre túto a podoné básničky pre deti, napísané Martinom Rázusom a inými básnikmi? Na začiatok by bolo dobré si uvedomiť, koľko biblických tém a citátov sa už ale stali používané v každodennom živote ľudí v kresťanských európskych národov počas posledných niekoľko storočí.

A presne tak je to aj s peničkou ‘andelíčku môj stážničku’! Myšlienka bola ‘prepožičaná‘ zo slov samého Ježiša Krista, keď povedal: ‚Dajte si ale pozor, aby ste nepohŕdali žiadnym z týchto maličkých. Hovorím vám, že ich anjeli v nebi stále hľadia na tvár môjho nebeského Otca.’ – Matúš 18:10.

Prevdaže výraz ‘týchto maličkých’ sa nevzťahuje na doslovné deti, ale na tých, ktorí i z hľadiska ľudí neveriaceho sveta sa môžu zdať byt ‘maličkými‘ členmi pomazaných bratov Ježiša Krista, alebo jeho nebeskej ‘manželky‘ v Kristovom Božom nebeskom kráľovstve, ktoré počas 1 000 ročnej vlády privedie poslušné ľudstvo k dokonalosti!

Horecitované biblické slová Ježiša Krista majú veľmi hlboký prorocký význam pre dnešnú civilizáciu, žijúcu tesne pred príchodom Božieho Kráľovstva! Uspokojujú a dávajú nádej a vnútornú silu veriacim, pretože ich uisťujú, že náš Otec, Stvoriteľ nielenže miluje svojich adoptovaných synov (mužov a žien), ale ich aj každodenne ochraňuje a povzbudzuje! 

Celé Sväté Písmo pochádza od Boha …

13.07.2024

Celý verš v Biblii, kde sa táto veta nachádza v knihe 2. Timotejovi 3:16, ale celý inšpirovaný text už znie následovne: “Celé Písmo pochádza od Boha (je vdýchnuté Bohom Jehovom, čiže napísané pod vplyvom Božieho svätého ducha) je užitočné na vyučovanie, na karhanie, na nápravu všetkého a na výchovu k tomu, čo je správne, aby bol Boží človek celkom [...]

Nehanbia sa za úplatky od Big Farma!

12.06.2024

Prečo lekári bežne berú úplatky od farmaceutických firiem a ani sa za to nehanbia? Ak ste sa ale niekedy čudovali, prečo sa napríklad pri liečbe rakoviny používajú len určité farmaceutické produkty a metódy, odpoveď súvisí so skorumpovaným zdravotníckym systémom a lekármi, ktorí sú podplatení, aby presadzovali vysoko ziskové protokoly farmaceutického priemyslu. Nie je [...]

Keby apoštol Pavol písal svoje blogy

30.05.2024

Zo všetkých inšpirovaných listov Novej Zmluvy Kresťanských-Gréckych Svätých Písiem, apoštol Pavol napísal viac ako polovicu – 14 z 27 inšpirovaných kníh! Tieto, ale i spolu s ostatnými 13-timi majú podoný význam pre nás, ako keď apoštol nám opísal význam 39 inšpirovaných kníh Starej Zmluvy alebo inšpirovaných Židovských-hebrejských Pisiem: “Všetko, čo [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 128
Celková čítanosť: 256034x
Priemerná čítanosť článkov: 2000x

Autor blogu

Kategórie