Založ si blog

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘!

To môže byť väčšinový názor, ale skutočnosť je celkom iná! Človek môže tvoriť niečo nové z ničoho! Pochádza to z jeho vlastnej predstavivosti! Pretože predstavivosť nie je vec. Nie je to ani žľaza, orgán alebo časť vedenia v mozgu. Ani to nepochádza z hmoty. Je to kvalita, nehmotná kvalita. Takže v tomto zmysle áno, jednotlivec dokáže tvoriť z ničoho!

Zapamätanie si a pridanie nového kroku k existujúcim predchádzajúcim znalostiam môže byť v niektorých prípadoch súčasťou procesu tvorenia, ale v každom prípade sa vyskytne novinka, ktorá je nová, predtým neexistujúca. Nedá sa to vysvetliť tvrdením, že to tam už bolo! To dráždi vedcov a materialistov na n-tý stupeň. 

Takže to ale ignorujú. Tvária sa, že rozumejú všetkému o predstavivosti. Ale nemajú tušenie. V skutočnosti, čím hlbšie skúmate pojem slobody, tým viac si uvedomujete, že tvorenie niečoho nového, ktoré sa nevyskytuje mimo úzkeho reťazca predchádzajúcich príčin a následkov, sú do značnej miery súčasťou toho, čo znamená sloboda. 

Pochopenie týchto faktorov by malo byť oslobodzujúce. A máme niekoľko ďalších javov, ktoré úzko súvisia s ‚tvorbou niečoho z ničoho‘. Sú spontánnym pohľadom a spontánnou invenciou jednotlivcov. Vyskytujú sa bleskovo, v okamihu. Nemožno ich zredukovať na „logické dôsledky v reťazci príčin a následkov“. Nedajú sa vôbec zjednodušiť. Je to predstavivosť človeka!

Ten najdôležitejší fakt predstavivosti je skutočnosť, ktorú objasňuje Biblia, ktorá na samom začiatku zaznamenala slová Stvoriteľa: “Urobme človeka na náš obraz”! A tak, ako Stvoriteľ začal tvoriť veci, ktoré predtým neexistovali, podľa svojej predstavivosti, podobne aj jeho pozemské deti majú schopnosť predstavivosti v umení, vo vede a vo vynaliezavosti!

SZO je dnes jedinou vládou sveta!

14.05.2023

Svetová zdravotnícka organizácia (SZO) je dnes skutočnou jednou jedinou celosvetovou vládou, bez toho, aby si to všetci ľudia na Zemi ale vôbec uvedomili! Lenže na rozdiel od minulých impérií sveta, ktoré zastupovali jednu krajinu-kulturu, ktorá svojou armádou vojakov alebo lodných námorníkov na určitý čas ovládala rozsiahlé územia! Vedeli ste, že keď SZO vyhlási [...]

Kde sa dnes hrabe Sodoma a Gomora!

11.05.2023

Veľmi hlboko znepokojená matka informuje o svojom srdcervúcom plaču do celého sveta. Vysvetľuje, ako sa malé deti v tisíckach škôl učia navzájom masturbovať, mať orálny sex, hrať všetky druhy sexuálnych hier, a sú vystavené nahým (transgender) dospelým ľuďom a podobne! Je to súčasť povinného učebného plánu, ktorý zverejnila Rutgers Foundation, ktorá v [...]

SV je príkladom odpadlíckeho Izraela!

10.05.2023

Majte však na pamäti, že to neznamená, že medzi nimi nie sú žiadni chápaví. Naopak, nepochybne môže byť veľa takých, ktorí hľadajú pravdu v písme, pretože majú veľa, veľa otázok týkajúcich sa toho, čo ich učí Spoločnosť Strážna veža. Ale ani to neznamená, že medzi nimi nie je nikto, kto by nebol úprimný. Nie, pretože proroctvo jasne naznačuje, že mnohí z [...]

voľby, volebná schránka, urna

Minister obrany Sklenár: Dezinformácie sa sústredia na kampaň, proces volieb v SR neovplyvnia

02.06.2023 16:53

Predčasné parlamentné voľby, ktoré sa budú na Slovensku konať 30. septembra, označil za dôležitý akt v rámci demokratického systému.

ČR Praha SR MO Sklenár Černochová Stretnutie

Minister Sklenár: Systém protivzdušnej obrany by mohla zaobstarať ešte táto vláda

02.06.2023 16:20

Minister obrany Martin Sklenár rokoval s českou rezortnou partnerkou Janou Černochovou.

Žiaci / Telesná výchova / Telocvik /

Splnomocnenec vlády verí v schválenie tretej hodiny telesnej, Kollár pripustil zmenu postoja

02.06.2023 16:19

Prezidentka vrátila vo štvrtok parlamentu na opätovné prerokovanie novelu školského zákona.

nemocnica bory

Pacienti žiadajú prehodnotiť postoj VšZP k zmluve pre nemocnicu Bory

02.06.2023 16:01

Proces zazmluvňovania s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti stále prebieha a poisťovňa postupne posudzuje žiadosti, ktoré dostáva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 155098x
Priemerná čítanosť článkov: 1869x

Autor blogu

Kategórie