Založ si blog

Základné princípy učenia Abdrušina

Dielo Posolstvo Grálu predstavuje to čo si Oskar Ernst Bernhardt sám (umelecké meno nemeckého spisovateľa-filozofa Abdrušina) predstavil, ako ucelený obraz celého sveta, jeho stvorenia a zákonov, ktoré ho riadia, a miesta človeka v ňom. Zároveň je aj jeho praktickým usmernením pre človeka túžiaceho po Pravde, i po živote podľa Božej vôle. Autor diela Posolstvo Grálu sa neinšpiroval žiadnými inými inšpirovanými učeniami alebo náboženstvami, ale vychádzal z vlastného duchovného poznania. Tvrdil, že každý človek musí spoznať pravdu sám a prežiť ju v sebe, že rozumová učenosť nie je bránou k poznaniu…(citát z wikipédie).

Na druhej strane Ježiš Kristus nám zdôraznil dôležitý princíp poznania skutočnej Pravdy: “Nikto nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň. V Prorokoch je napísané: ‚Všetci budú vyučovaní Jehovom.’ Každý, kto počúva Otca a učí sa od neho, prichádza ku mne. Otca, samozrejme, nikto nevidel, okrem toho, ktorý prišiel od Boha. Ten Otca videl. Uisťujem vás: Kto verí, má večný život.” – Ján 6:44-47. Kľúč k poznaniu pravdy je Kristova modlitba: „Náš Otče v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno…” – Matúš 6:9.

Takže to nie sú ľudia, na ktorých záleží spoznanie Pravdy o stvorení a zmysle života, ako to učí Abdrušin, že “každý človek musí spoznať pravdu sám a prežiť ju v sebe”, ale od Stvoriteľa celého vesmíru a života na nebi aj na Zemi! Po svoje smrti a vzkriesení k životu Ježiš povedal: “Dostal som všetku moc v nebi a na zemi. Preto choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha a učte ich dodržiavať všetko, čo som vám prikázal. A ja budem s vami po všetky dni až do konca tohto usporiadania sveta.“ – Matúš 28:18-20.

Koho si vyvolil Boh Stvoriteľ za svojich!

21.01.2023

“Bratia, veď viete aj podľa seba, že Boh Jehova nepovolal mnoho tých, ktorí sú múdri z ľudského hľadiska, ani mnoho mocných, ani mnoho urodzených. Vyvolil si to, čo je pre svet nezmyselné, aby zahanbil múdrych. Vyvolil si to, čo je pre svet slabé, aby zahanbil silných. A vyvolil si to, čo je pre svet bezvýznamné a čím sa pohŕda – to, čo sa považuje za nič – [...]

Len Jehova Boh je hodný našej dôvery!

16.01.2023

Ako ukázala ľudská skúsenosť v histórii, je hlúposť dôverovať ľudskej múdrosti, ktorá nerešpektuje podstatné veci života. Nemôžeme dôverovať človeku, že vyrieši obrovské problémy ľudskej rodiny. Len Jehova Boh, náš Všemohúci Stvoriteľ, má lieky na všetky neduhy! Takže keď ide o takú veľkú životnú záležitosť, ako hľadanie vedenia v týchto dnešných [...]

Bol či bude druhý príchod Ježiša Krista?

15.01.2023

Strážna veža nepoužíva výraz ‚druhý príchod’ JK, zjavne kvôli mylnému presvedčeniu medzi evanjelikmi, že Ježiš je telesná bytosť a jeho druhý príchod bude v tele. Strážna veža však neberie do úvahy skutočnosť, že duch sa môže prejaviť bez toho, aby sa stal viditeľným, telesným organizmom. Pavol je jediným kresťanom v 1. storočí, ktorý videl Ježiša po [...]

Miloš Zeman

Zeman končí. Nezanechá myšlienkový odkaz, tvrdí politológ

29.01.2023 14:00

Po desiatich rokoch nahradí Miloša Zemana v prezidentskom kresle Petr Pavel. Čo po súčasnej hlave štátu v českej politike zostane?

Peter Pčolinský

Pčolinský: Ak neprejde ani jeden termín volieb, nastúpi úradnícka vláda

29.01.2023 13:40

Potvrdil, že Sme rodina je za najskorší termín volieb.

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Pavel: Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky

29.01.2023 12:24

Pavel tiež zopakoval, že by rád spoločne s Čaputovou navštívil Ukrajinu.

Rishi Sunak

Britský premiér Sunak odvolal predsedu Konzervatívnej strany Zahawiho

29.01.2023 11:18

Dôvodom je závažné porušenie pravidiel platných pre členov vlády, ktorého sa dopustil pri riešení svojich daňových nezrovnalostí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 120933x
Priemerná čítanosť článkov: 1920x

Autor blogu

Kategórie