Založ si blog

Matematika dokazuje existenciu Boha!

Vedeli ste, že matematika je jedným z najpresvedčivejších dôkazov o Božej ruke pri stvorení? Väčšina z nás považuje za samozrejmosť, že matematika funguje! Niektorí dokoca predpokladajú, že matematika je len ľudský výmysel. Avšak okrem vývoja rôznych symbolov a systémov na reprezentovanie matematiky, človek v matematike NIKDY nič nevytvoril!

Matematické pravdy (ako 2 + 3 = 5) existovali dávno predtým, ako ich človek objavil. Napríklad 2 + 3 = 5 platilo na začiatku času rovnako ako dnes. Vskutku, bola by to pravda, aj keby nikdy neexistovali žiadne ľudské bytosti, aj keby nikdy neexistoval vesmír! Napriek tomu sú matematické zákony vo svojej podstate koncepčné!

Existujú a môžu existovať aj v prípadoch, keď sú mentálne počaté. Ako teda môže existovať konceptuálna entita, akou je matematika, predtým, než je nablízku niektorá myseľ, aby si to myslela a uvedomila? Odpoveď je, že matematika nie je produktom ľudskej mysle, ale skôr produktom mysle Boha Stvoriteľa.

Keďže Boh vždy existoval a myslel, aj matematické zákony sú večné, a existovali pred ľuďmi. Musíme sa zastaviť a povedať, že niet divu, že Biblia hovorí: “Už od stvorenia sveta je možné jasne vidieť jeho (Božie) neviditeľné vlastnosti.” – Rimanom 1:20. Matematika je tiež univerzálna, nehmotná a nemenná, pretože Boh sám je nehmotný a nemenný!

Smrteľne jedovaté celosvetové -izmy!

19.03.2023

Či je to nacizmus alebo komunizmus, ich vírus (latinsky – jed) začal v ruskej revolúcii v roku 1917 a pokračuje až dodnes! Ale viditeľne! A pred očami celého sveta! Presne podľa biblického proroctva o čase konca! A nikto o tom nič neurobí, pretože to bolo Stvoriteľom ohlásené pred viac ako 6 000 rokmi! No najväčší problém, ktorému čelí celý svet dnes, je [...]

Dátum spotreby pre deň Božej spásy!

12.03.2023

“Lebo hovorí: ‚Keď prišiel čas, aby som ti prejavil priazeň, vypočul som ťa a v deň záchrany som ti pomohol‘. Teraz je čas, keď nám Boh prejavuje priazeň! Teraz je deň záchrany!” – 2. Korinťanom 6:2. Väčšina ľudí prechádza životom bez toho, aby príliš premýšľali o Bohu alebo o svojej potrebe byť blízko Bohu. Náboženstvo redukuje Boha na [...]

Jediný dobrý postoj ku korupcii sveta!

10.03.2023

“Keď ho urážali, neodpovedal urážkami. Keď trpel, nevyhrážal sa, ale zveril sa do rúk toho, ktorý súdi+ spravodlivo.” – 1. Petra 2:23. “Ja sa však neusilujem o slávu pre seba. Je niekto iný, kto sa o ňu pre mňa usiluje, on je sudcom.” – Ján 8:50. Horeuvedené inšpirované biblické verše a mnohé im podobné presne poukazujú na tak správny postoj [...]

Richard Rybníček

Rybníček nebude kandidovať v parlamentných voľbách, chce pokračovať ako prezident Únie miest

20.03.2023 13:08

Prioritou je pre neho projekt Európske hlavné mesto kultúry 2026, ktorý udelili Trenčínu.

Austrália Afganistan zločiny vojnové vojak obvinenie

Austrálske úrady obvinili prvého bývalého vojaka z vojnových zločinov v Afganistane

20.03.2023 13:03

Austrálske úrady obvinili prvého austrálskeho veterána z vojnového zločinu v súvislosti s údajnou vraždou spáchanou v Afganistane.

Dmitrij Medvedev

Po zatykači na Putina hrozí Medvedev Haagu zničením hypersonickou raketou

20.03.2023 12:52

Dmitrij Medvedev, ktorý sa od začiatku ruskej invízie na Ukrajine prejavuje viac ako zlostný bloger než zodpovedný politik, zašiel tak ďaleko, že je to príliš aj pre prokremeľský tábor.

Dzurinda

Dzurinda: Vláda nevládne a Fico púšťa nahrávky, ktoré by nemal mať

20.03.2023 12:12

Mikuláš Dzurinda kritizuje aj parlamentom neschválené návrhy, ktoré sú potrebné pre čerpanie financií z plánu obnovy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 138624x
Priemerná čítanosť článkov: 1899x

Autor blogu

Kategórie