Založ si blog

Ako Britské impérium až dodnes klame!

Keďže svet je na pokraji dospievania, dospievania nad rámec geopolitických plánov typu, že ‚pes žerie psa‘, typ klamstva vychádzajúci zo strany imperiálnych ideológov môže ľudí znepokojovať, môže ľudí hnevať či dokonca rozhorčovať, lenže je to štádium klamstva, aj výbuch beštie zahnanej do kúta. Keďže sa Čína nedávno zaviazala prevziať vedúcu úlohu pri ukončení geopolitických hier a ponúknuť krajinám dlhodobý a infraštruktúrou riadený rozvoj, lživé a búrlivé politické zvyky posledných päťdesiatich rokov boli podkopané. Čarodejník z krajiny Oz je skutočne odhalený a dosť žalostný!

Jediný problém s tromi storočiami obsedantnej slepoty, pokiaľ ide o to, čo urobil Izák Newton, je ten, že naša civilizácia bola príliš vystrašená na to, aby sa zasmiala. Lebo ten chlapík sa skutočne dopustil nehorázneho klamstva! Ak Stvoriteľ dovolil, aby obsedantné blokovanie radostnej schopnosti tvorivej mentácie pretrvávalo celé tri storočia, no potom Stvoriteľ tiež aj umožnil zdravý smiech, aby sa ľudia uvoľnili a umožnili im napredovať – napredovať ako transformovaná populácia, ktorá vytvorila dlho očakávaný, vášnivý, a aj trvalý záväzok zničiť chudobu, hlad a choroby a priniesť génia z každého vzácneho novorodenca.

Newtonové klamstvo alebo dnešné zúfalstvo takých, ako je Richard Dearlove z MI6, sú vtipy v Božom vesmíre. Aj keď by sme nemali byť zbytočne krutí k patetickým osobám, predsa len by bolo horšie ako nezdvorilé nesmiať sa na Božích vtipoch. Boh hovorí vtipy z nejakého dôvodu. A keďže je životne dôležité, aby sme nepremrhali zlo minulosti tým, že sa dnes nedokážeme vhodne premeniť, trocha zdravého humoru s uznaním toho, čomu sa už nikdy nepoddáme, je terapeutický a pravdepodobne potrebný.

Smrteľne jedovaté celosvetové -izmy!

19.03.2023

Či je to nacizmus alebo komunizmus, ich vírus (latinsky – jed) začal v ruskej revolúcii v roku 1917 a pokračuje až dodnes! Ale viditeľne! A pred očami celého sveta! Presne podľa biblického proroctva o čase konca! A nikto o tom nič neurobí, pretože to bolo Stvoriteľom ohlásené pred viac ako 6 000 rokmi! No najväčší problém, ktorému čelí celý svet dnes, je [...]

Dátum spotreby pre deň Božej spásy!

12.03.2023

“Lebo hovorí: ‚Keď prišiel čas, aby som ti prejavil priazeň, vypočul som ťa a v deň záchrany som ti pomohol‘. Teraz je čas, keď nám Boh prejavuje priazeň! Teraz je deň záchrany!” – 2. Korinťanom 6:2. Väčšina ľudí prechádza životom bez toho, aby príliš premýšľali o Bohu alebo o svojej potrebe byť blízko Bohu. Náboženstvo redukuje Boha na [...]

Jediný dobrý postoj ku korupcii sveta!

10.03.2023

“Keď ho urážali, neodpovedal urážkami. Keď trpel, nevyhrážal sa, ale zveril sa do rúk toho, ktorý súdi+ spravodlivo.” – 1. Petra 2:23. “Ja sa však neusilujem o slávu pre seba. Je niekto iný, kto sa o ňu pre mňa usiluje, on je sudcom.” – Ján 8:50. Horeuvedené inšpirované biblické verše a mnohé im podobné presne poukazujú na tak správny postoj [...]

Izraelský minister financií Bezalel Smotrič

Izraelský minister: Palestínčania nie sú národ, nemajú právo na svoju krajinu

20.03.2023 14:37

Minister Smotrič sa preslávil radom kontroverzných výrokov na adresu Palestínčanov. Vyslúžil si kritiku od palestínskeho aj izraelského premiéra.

B.Štiavnica požiar ZUŠ MŽP  SVP

B. Štiavnica dostala prvú pomoc po požiari, envirorezort venuje pre ZUŠ bývalú budovu vodohospodárov

20.03.2023 14:20

Pri záchranných prácach sa podarilo uchrániť všetky hodnotné a zbierkové predmety.

petržalka polícia bratislava

Tragédia v Petržalke: Policajti nedokázali nájsť byt, z ktorého muž vypadol. Začali trestné stíhanie

20.03.2023 13:30

Polícia poskytla viac informácií o tragickej smrti troch ľudí. Prípad mŕtveho dieťaťa vyšetrujú ako obzvlášť závažný zločin vraždy.

Richard Rybníček

Rybníček nebude kandidovať v parlamentných voľbách, chce pokračovať ako prezident Únie miest

20.03.2023 13:08

Prioritou je pre neho projekt Európske hlavné mesto kultúry 2026, ktorý udelili Trenčínu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 138628x
Priemerná čítanosť článkov: 1899x

Autor blogu

Kategórie