Založ si blog

Humor je nebezpečný pre demokraciu!

Podľa austrálskych vedcov Jordana McSwineyho a Kurt Sengula, humor a zároveň s ním zosmiešňovanie, je nebezpečené pre našu demokraciu! tvrdia austrálski vedci! Podľa ich vedeckej práce pod menom “Humor a zosmiešňovanie je nebezpečenstvom pre našu demokraciu”!

Podľa ich dokumentu vedci kriticky skúmajú používanie humoru a zosmiešňovania na podporu a normalizáciu krajne pravicových vylučujúcich diskurzov. Prostredníctvom kritickej kvalitatívnej štúdie minisérie Please Explain a jej série tridsiatich štyroch dokumentov!

Podľa tých 34 krátkych webových karikatúr produkovaných austrálskou, ale krajne pravicovou populistickou stranou Pauline Hanson’s strany One Nation. A na tom základe kritickej analýzy diskurzu a tematickej analýzy skúmame, ako sa humor používa na zmiernenie čoho?

Na artikulovaných vylučujúcich a nadradených myšlienok vrátane rasizmu, mizogýnie a queerfóbie. Naše zistenia naznačujú, že márnomyseľnosť a irónia online animovaného žánru funguje tak, že prekračuje hranice povedateľnej a hovorovej komunikácie!

Lenže tým môže byť obsah príjemnejší pre nekrajne pravicové publikum. Tvrdíme, že takéto strategické využitie vylučujúceho humoru je súčasťou až širšieho projektu krajne pravicového diskurzívneho mainstreamingu, ktorý súčasne legitimizuje každodenné prejavy vylúčenia.

Či vám to dá nejaký skutočne logický zmysel a zároveň aj praktický význam, to všetko ponecháme na vás, na váš osobný úsudok. Mimochodom, mnohým, ktorí ale čítajú podobné “vedecké práce” sa začína efektívne zdať, že ľudstvo už plne vkročili do 21-ého storočia absurdity!

Dr Kurt Sengul 
Jordan McSwiney

Tretia svetová vojna je s informáciami!

18.04.2024

Významní rečníci, vrátane profesora M. Inoueho a výskumníka modernej histórie Chikatsu Hayashiho, predniesli v Japonsku presvedčivé prejavy pred demonštrantmi, ktoré odhalili znepokojujúcu dynamiku medzi globálnymi zdravotníckymi autoritami a farmaceutickými agendami! Vyzval ľudí, aby sa postavili proti aplikovaniu genetických vakcín do svojich tiel, čím naznačil, že [...]

Ťažko rozoznateľné výroky odpadlíka SV!

05.04.2024

Nemohol som si odpustiť citovať “démonické” poznámky-odpovede autora knihy Sám Jehova sa stal Kráľom, mnohých podkastov, a aj článkov a jeho internetného fóra, kde veľmi ľstivým, skoro ale i nerozoznateľným slobodomurárskym štýlom, ktorý používajú predstavitelia SV, takzvaný (ešte dnes Kristom nezvolený) Verný a Rozvážny Otrok v Ježišovom druhom príchode: [...]

Učitelia v DE zakázali žiakom piť vodu!

18.03.2024

Desiatkam malých školákov v jednej progresivistickej škole v Nemecku bolo povedané, že nemôžu piť vodu, pretože by to mohlo uraziť moslimov, ktorí dodržiavajú pôsť počas aktuálne prebiehajúceho ramadánu! Médium NIUS v Nemecku, prinieslo túto správu, že piataci informovali svojich rodičov o tomto incidente po tom, čo sa dvaja učitelia v škole rozhodli nechať ich [...]

Moulin Rouge

Vrtuľa legendárneho mlyna na streche kabaretu Moulin Rouge v Paríži sa zrútila

25.04.2024 09:29

Svetoznámy kabaret je jednou z tamojších najnavštevovanejších turistických atrakcií.

izrael, hamas, zbrane

Hamas zloží zbrane, ak vznikne palestínsky štát, povedal predstaviteľ hnutia

25.04.2024 09:16

Hnutie Hamas vládne od roku 2007 v Pásme Gazy.

Jemen, USS Carney

Loď v Červenom mori zostrelila raketu, k útoku sa prihlásili húsíovia

25.04.2024 08:40

Vypálená raketa pravdepodobne mierila na loď MV Yorktown plaviacu sa pod americkou vlajkou.

súdne pojednávanie, Mikuláš Černák

Zvrat v prípade Černáka. V miestnosti bol len pár minút, rozhodovať o jeho prepustení sa dnes nebude

25.04.2024 08:00, aktualizované: 09:06

Kedy sa dozvieme verdikt, zatiaľ nie je známe. V prípade ešte stále pribúdajú návrhy na doplnenie dokazovania a procesné strany ich môžu podať aj počas pojednávania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 122
Celková čítanosť: 239554x
Priemerná čítanosť článkov: 1964x

Autor blogu

Kategórie