Založ si blog

Dávajte pozor a stále bdejte…

Denno-denne sme zaplavovaní udalosťami, informáciami, vrátane tých správ, ktoré sa dnes rozšírujú po svete rýchlosťou svetla, cez internet – aj keď väčšinu z nich môžeme klasifikovať ako dezinfomácie! Zdá sa, že väčšina ľudí na celom svete sa nimi nezaoberá alebo ani im vôbec nedáva pozornosť.

Na pomoc nám prichádzajú slová najväčšieho muža, ktorý kedy žil na tejto prekrásnej planéte Zem – Ježiša Krista: ‚Dávajte pozor (neustále sa pozerajte) a stále bdejte, lebo neviete, kedy príde ten určený čas’! Ale tu sa naskytá rozumná otázka: pozerať sa kde, akým smeron, aby sme stále bdeli v duchovnom zmysle?

Aj v tejto otázke nám prichádzajú na pomoc inšpirované slová toho istého najväčšieho muža v celej histórií sveta! A keď vyslovil proroctvo o čase konca, povedal medzi iným: ‚Preto keď uvidíte ohavnosť, ktorá po sebe zanecháva spúšť a o ktorej už hovoril prorok Daniel, na svätom mieste (nech čitateľ použije úsudok)…’!

Prečo prorok Daniel? Pretože jedenásta kapitola jeho prorockej knihy, ktorá nesie jeho meno, Daniel, obsahuje najdôležitejšiu časť ľudskej histórie vedúcej až do samého času konca, keď ten najväčší muž v histórií sveta, ale teraz, v nebi už nesmrteľný archanjel, pod nebeským menom Michael, začne vládnuť!

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

09.08.2022

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘! To [...]

Proroctvo Daniela v priamom prenose!

01.08.2022

“Cap sa veľmi povyšoval, ale keď zmocnel, jeho veľký roh sa zlomil a na jeho mieste vyrástli štyri nápadné rohy na štyri svetové strany. Z jedného z nich vyrástol ďalší roh, malý, ktorý sa veľmi zväčšoval smerom na juh, na východ a k Okrase. Zväčšil sa tak, že dosiahol až k nebeskému vojsku, strhol na zem niektorých z vojska [...]

V celej Európe budú zhasínať lampy!

30.07.2022

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj [...]

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Demokracia či demobláznovstvo? Čínsky hovorca si podal Američanov

09.08.2022 19:00

Aj karikatúra, ktorú zverejnil čínsky hovorca ministerstva zahraničných vecí na sociálnej sieti, ukazuje, že vo vzťahoch Číny a USA to stále viac škrípe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 95509x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie