Založ si blog

Kde sa nachádzame na priamke času

V dnešných dekádach ľudstvo prežíva kľúčovú fázu histórie na vesmírnej priamke času! Odhliadnúc od skutočnosti, že Stvoriteľ vesmíru a všetkého života v ňom je nadčasová a Večná Osobnosť, nie je to tak s ľuďmi, ktorí dnes prežívajú najkritickejšie časy, ale ani s anjelmi na nebi!

Pretože keď dnešné časy pominú, nebude potreba venovať sa už vôbec nutnej otázke Zvrchovanosti celého vesmíru! Má právo Stvoriteľ rozhodovať o tom, čo je správne a čo je nesprávne pre jeho inteligentné osoby, anjelov na nebi a ľudí na Zemi? A kto a ako sa rozhodne táto orázka?

Podobne ako architekt domu zabuduje do plánov systém bezpečnosti a poplašného zariadenia (Heb. 3:4), presne tak je to aj so Stvoriteľom celého vesmíru vrátane jeho inteligentných bytostí! A ako v stavaní domov a iných stavieb, takéto bezpečnostné zariadenia sa inštalujú na samý nakoniec.

Dnes sa už blížime k obdobiu času, keď sa zakrátko dovŕši táto črta stvorenia, podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla adresovaných pomazaným členom kresťanskému zboru alebo adoptovaným synom Všemohúceho Boha a preto aj bratom Ježiša Krista, nachádzajúci sa v meste Efezus na Blízkom Východe:

“Štedro nás zahrnul touto nezaslúženou láskavosťou so všetkou múdrosťou a rozumnosťou, keď nám oznámil sväté tajomstvo…že keď sa naplní určený čas, zriadi správu, pod ktorou zhromaždí všetky veci v Kristovi, veci v nebesiach a veci na zemi. Tak budú všetky veci zhromaždené v Kristovi.” – Efezanom 1:8-10.

My však uvažujeme ako Kristus!

03.09.2021

Tento článok je založený na dvoch biblických veršoch, podľa ktorých si môžeme utvoriť skoro detailný obraz o tom, čo sa vlastne deje v celom svete z hľadiska Stvoriteľa všetkého života na nebi, ale i na Zemi a Zvrchovaného vládcu celého vesmíru na celú večnosť! Prvým je inšpirovaný verš napísaný apoštolom Pavlom: “Telesný človek neprijíma veci Božieho ducha, [...]

Neuveria ani podrobným detailom!

30.08.2021

Žijeme v dobe, keď sa pred námi dejú veci, ktoré sú skutočne neuveriteľné veci, a len pred niekoľkými dekádami by sa zdali nemožné, nezmyselné, fantastické, konšpiračné teórie! Ale je to presne tak, ako to už pod inšpiráciou napísal lekár Lukáš vo svojej druhej knihe Skutky apoštolov, potom, čo on napísal evanjélium, nesúce aj jeho meno! Ale citovaním proroka [...]

Základy Spojených Štátov sa rozpadávajú!

01.07.2021

Dnes v Spojených Štátoch Amerických každý pilier udržateľnej civilizácie rozbíjajú na kusy: vládu zákona, rodinu, logiku a rozum, prvý dodatok USA a dokonca aj samotný koncept legálneho konštitucionálneho procesu! Všetko je súčasťou snahy o zničenie Spojených Štátov Amerických, aby mohla byť ich ústava USA zrušená globalistickými záujmami. Po vyhladení miliárd [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Na západe Ukrajiny sa začalo rozsiahle vojenské cvičenie

20.09.2021 13:33

Manévre pod názvom Rapid Trident sa odohrávajú na západe Ukrajiny, zhruba 25 kilometrov od poľských hraníc.

florbal, škola pavla demitru, telocvična, deti, telesná výchova

Deti sa málo hýbu, rodičia to chcú zmeniť

20.09.2021 13:30

Deti majú málo pohybu a pandémia situáciu ešte zhoršila. Ako situáciu zlepšiť?

najvyšší súd

Zástupca Najvyššieho súdu nebude v Hegerovej pracovnej skupine

20.09.2021 12:30

Predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta dospel k záveru, že Najvyšší súd do pracovnej skupiny "Pre obnovu dôvery v právny štát" svojho zástupcu nevyšle.

heger

Heger očakáva prvé výsledky pracovnej skupiny ešte tento týždeň

20.09.2021 12:00, aktualizované: 14:28

Zriadenie Pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát schválila bezpečnostná rada štátu ako reakciu na situáciu v bezpečnostných zložkách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 13923x
Priemerná čítanosť článkov: 1266x

Autor blogu

Kategórie