Založ si blog

Kde sa nachádzame na priamke času

V dnešných dekádach ľudstvo prežíva kľúčovú fázu histórie na vesmírnej priamke času! Odhliadnúc od skutočnosti, že Stvoriteľ vesmíru a všetkého života v ňom je nadčasová a Večná Osobnosť, nie je to tak s ľuďmi, ktorí dnes prežívajú najkritickejšie časy, ale ani s anjelmi na nebi!

Pretože keď dnešné časy pominú, nebude potreba venovať sa už vôbec nutnej otázke Zvrchovanosti celého vesmíru! Má právo Stvoriteľ rozhodovať o tom, čo je správne a čo je nesprávne pre jeho inteligentné osoby, anjelov na nebi a ľudí na Zemi? A kto a ako sa rozhodne táto orázka?

Podobne ako architekt domu zabuduje do plánov systém bezpečnosti a poplašného zariadenia (Heb. 3:4), presne tak je to aj so Stvoriteľom celého vesmíru vrátane jeho inteligentných bytostí! A ako v stavaní domov a iných stavieb, takéto bezpečnostné zariadenia sa inštalujú na samý nakoniec.

Dnes sa už blížime k obdobiu času, keď sa zakrátko dovŕši táto črta stvorenia, podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla adresovaných pomazaným členom kresťanskému zboru alebo adoptovaným synom Všemohúceho Boha a preto aj bratom Ježiša Krista, nachádzajúci sa v meste Efezus na Blízkom Východe:

“Štedro nás zahrnul touto nezaslúženou láskavosťou so všetkou múdrosťou a rozumnosťou, keď nám oznámil sväté tajomstvo…že keď sa naplní určený čas, zriadi správu, pod ktorou zhromaždí všetky veci v Kristovi, veci v nebesiach a veci na zemi. Tak budú všetky veci zhromaždené v Kristovi.” – Efezanom 1:8-10.

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

09.08.2022

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘! To [...]

Proroctvo Daniela v priamom prenose!

01.08.2022

“Cap sa veľmi povyšoval, ale keď zmocnel, jeho veľký roh sa zlomil a na jeho mieste vyrástli štyri nápadné rohy na štyri svetové strany. Z jedného z nich vyrástol ďalší roh, malý, ktorý sa veľmi zväčšoval smerom na juh, na východ a k Okrase. Zväčšil sa tak, že dosiahol až k nebeskému vojsku, strhol na zem niektorých z vojska [...]

V celej Európe budú zhasínať lampy!

30.07.2022

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj [...]

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Demokracia či demobláznovstvo? Čínsky hovorca si podal Američanov

09.08.2022 19:00

Aj karikatúra, ktorú zverejnil čínsky hovorca ministerstva zahraničných vecí na sociálnej sieti, ukazuje, že vo vzťahoch Číny a USA to stále viac škrípe.

Melitopol

Nový Krym? V Záporoží Rusi chystajú referendum

09.08.2022 18:35

Okupačná správa záporožského regiónu oficiálne ohlásila prípravy na "referendum" o pripojení tejto ukrajinskej oblasti k Rusku.

parlament národná rada nrsr

Zomrel exposlanec a bývalý starosta Ružinova Pavol Kubovič

09.08.2022 17:17, aktualizované: 17:53

Informoval starosta Martin Chren.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 95495x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie