Založ si blog

Úžasné vidiny a zjavenia pred koncom!

Toto úžasné proroctvo Joela sa splnilo doslovne “do slova a do písmena” v prvom storočí nášho letopočtu, začínajúc vyliatim Božieho svätého ducha na Letnice v roku 33 n.l. Ale končiac v roku 70 n.l. Kompletným zničením Jeruzaléma, ale i jeho prekrásneho Kostola postaveného na najvyššom bode vrchu mesta! Proroctvo ale obsahuje elementy, a ktoré sa vtedy ešte len čiatočne naplnili lebo určité detaily vo väčšom sa ešte nesplnili, pretože kompletné splnenie tohoto úžasného proroctva čaká ľudstvo v samom konci súčasného systému vecí, a presne podľa predpovedaného inšpirovaného (pravdivého) proroctva:

“Potom vylejem svojho ducha na ľudí každého druhu. Vaši synovia, vaše dcéry budú prorokovať, vaši starci budú mať sny a vaši mladí muži budú mať videnia. Aj na svojich otrokov a otrokyne vylejem v tých dňoch svojho ducha. Ale potom dám znamenia v nebi i na zemi: krv, ale aj oheň a aj stĺpy dymu. Slnko sa zmení na tmu a mesiac na krv, skôr ako príde Jehovov veľký deň, ktorý naháňa svetu strach. A každý, kto vzýva Jehovovo meno, bude zachránený. Lenže potom už i na vrchu Sion v Jeruzaleme budú tí, ktorí uniknú, tak, ako povedal Jehova Boh, tí, ktorí aj prežijú – ktorých Jehova povoláva.” – Joel 2:28-32.

Výrazy, ako sú aj “synovia a dcéry, starci a mladí muži” sa vzťahuje na Bohom Jehovom adoptovaných pomazaných synov a preto aj bratov Ježiša Krista, zatiaľ čo slová “otroci a otrokyne” zasa len zahŕňuje iné ovce, ktoré budú súdené Kristom, hodné večného života a z dôvodov, že keď Kristus “bol hladný, dali  mu jesť, a keď bol smädný, dali mu piť. Bol na cestách a pohostinne ho prijali, bol nahý a obliekli ho. Bol chorý a starali sa oňho. Bol vo väzení a prišli za ním…”. Na ich otázku, že kedy to urobili, Ježiš odpovedá: “Hovorím vám, že čokoľvek ste urobili pre najmenšieho z týchto mojich bratov, urobili ste to pre mňa”!

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

09.08.2022

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘! To [...]

Proroctvo Daniela v priamom prenose!

01.08.2022

“Cap sa veľmi povyšoval, ale keď zmocnel, jeho veľký roh sa zlomil a na jeho mieste vyrástli štyri nápadné rohy na štyri svetové strany. Z jedného z nich vyrástol ďalší roh, malý, ktorý sa veľmi zväčšoval smerom na juh, na východ a k Okrase. Zväčšil sa tak, že dosiahol až k nebeskému vojsku, strhol na zem niektorých z vojska [...]

V celej Európe budú zhasínať lampy!

30.07.2022

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj [...]

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Demokracia či demobláznovstvo? Čínsky hovorca si podal Američanov

09.08.2022 19:00

Aj karikatúra, ktorú zverejnil čínsky hovorca ministerstva zahraničných vecí na sociálnej sieti, ukazuje, že vo vzťahoch Číny a USA to stále viac škrípe.

Melitopol

Nový Krym? V Záporoží Rusi chystajú referendum

09.08.2022 18:35

Okupačná správa záporožského regiónu oficiálne ohlásila prípravy na "referendum" o pripojení tejto ukrajinskej oblasti k Rusku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 95505x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie