Založ si blog

Vám nepatrí spoznať čas konca vekov!

Keď sa jeho učeníci a apoštoli pýtali na čas, kedy začne vládnuť ako Boží kráľ, Ježišova odpoveď v evanjélií apoštola Matúša znela: ‚Ten deň a hodinu nepozná nikto, ani anjeli v nebi, ani Syn, iba Otec’. – Matúš 24:36. Ale to povedal ešte pred svojou mučeníckou smrťou a vzkriesením! A pred vystúpením do nebies k svojmu Otcovi jeho slová na tú istú otázku už boli iné:

“Keď sa zhromaždili, spýtali sa ho: ‚Pane, obnovíš už v tomto čase kráľovstvo v Izraeli‘? On im odpovedal: ‚Nie je vašou vecou poznať časy alebo obdobia, ktoré určil Otec vo svojej právomoci. Ale keď na vás príde svätý duch, dostanete moc a budete mi svedkami v Jeruzaleme, v celej Judei a Samárii a až v najvzdialenejších končinách zeme’.“ – Skutky apoštolov 1:6-8.

Čo z týchto slov v dvoch rozličných situáciach môžeme pochopiť? Pred svojou obetnou smrťou a vzkriesením Ježiš nepoznal čas konca! Ale po jeho vzkriesení sitácia už mohla byť celkom iná! Ale jeho odpoveď bola mierená svojim učeníkom v prvom storočí, a tým nebol zjavený čas konca. Na druhej strane o jeho pomazaných bratoch v čase konca prorok Daniel hovorí:

“Tí, čo majú pochopenie, budú žiariť ako jas oblohy a tí, čo pomáhajú mnohým stať sa spravodlivými, budú žiariť ako hviezdy po celú večnosť. Ale ty, Daniel, uchovaj tie slová v tajnosti a zapečať knihu až do času konca. Mnohí ju budú dôkladne skúmať a pravého poznania pribudne.“ – Daniel 12:3, 4.

Z toho sa môžeme poučiť, že v pravom čase Stvoriteľ, Jehova Boh, cez svojho syna, Ježiša Krista, postupne vysvetlí nielen čas konca, ale všetko, čo je napísané v malom zvitku, ktorý dostal apoštol Ján od anjela, aby potom konal, čo mu bolo povedné: ‚Musíš znova prorokovať o ľuďoch, národoch, jazykoch a mnohých kráľoch’. – Zjavenie 10:11.

SZO je dnes jedinou vládou sveta!

14.05.2023

Svetová zdravotnícka organizácia (SZO) je dnes skutočnou jednou jedinou celosvetovou vládou, bez toho, aby si to všetci ľudia na Zemi ale vôbec uvedomili! Lenže na rozdiel od minulých impérií sveta, ktoré zastupovali jednu krajinu-kulturu, ktorá svojou armádou vojakov alebo lodných námorníkov na určitý čas ovládala rozsiahlé územia! Vedeli ste, že keď SZO vyhlási [...]

Kde sa dnes hrabe Sodoma a Gomora!

11.05.2023

Veľmi hlboko znepokojená matka informuje o svojom srdcervúcom plaču do celého sveta. Vysvetľuje, ako sa malé deti v tisíckach škôl učia navzájom masturbovať, mať orálny sex, hrať všetky druhy sexuálnych hier, a sú vystavené nahým (transgender) dospelým ľuďom a podobne! Je to súčasť povinného učebného plánu, ktorý zverejnila Rutgers Foundation, ktorá v [...]

SV je príkladom odpadlíckeho Izraela!

10.05.2023

Majte však na pamäti, že to neznamená, že medzi nimi nie sú žiadni chápaví. Naopak, nepochybne môže byť veľa takých, ktorí hľadajú pravdu v písme, pretože majú veľa, veľa otázok týkajúcich sa toho, čo ich učí Spoločnosť Strážna veža. Ale ani to neznamená, že medzi nimi nie je nikto, kto by nebol úprimný. Nie, pretože proroctvo jasne naznačuje, že mnohí z [...]

ČR Praha SR MO Sklenár Černochová Stretnutie

Minister Sklenár: Systém protivzdušnej obrany by mohla zaobstarať ešte táto vláda

02.06.2023 16:20

Minister obrany Martin Sklenár rokoval s českou rezortnou partnerkou Janou Černochovou.

Žiaci / Telesná výchova / Telocvik /

Splnomocnenec vlády verí v schválenie tretej hodiny telesnej, Kollár pripustil zmenu postoja

02.06.2023 16:19

Prezidentka vrátila vo štvrtok parlamentu na opätovné prerokovanie novelu školského zákona.

nemocnica bory

Pacienti žiadajú prehodnotiť postoj VšZP k zmluve pre nemocnicu Bory

02.06.2023 16:01

Proces zazmluvňovania s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti stále prebieha a poisťovňa postupne posudzuje žiadosti, ktoré dostáva.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V kauze šikany rómskych chlapcov policajtmi súd zistil porušenie promptnosti konania

02.06.2023 15:30

Prípad sa viaže na udalosti z 21. marca 2009.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 155094x
Priemerná čítanosť článkov: 1869x

Autor blogu

Kategórie