Založ si blog

Vám nepatrí spoznať čas konca vekov!

Keď sa jeho učeníci a apoštoli pýtali na čas, kedy začne vládnuť ako Boží kráľ, Ježišova odpoveď v evanjélií apoštola Matúša znela: ‚Ten deň a hodinu nepozná nikto, ani anjeli v nebi, ani Syn, iba Otec’. – Matúš 24:36. Ale to povedal ešte pred svojou mučeníckou smrťou a vzkriesením! A pred vystúpením do nebies k svojmu Otcovi jeho slová na tú istú otázku už boli iné:

“Keď sa zhromaždili, spýtali sa ho: ‚Pane, obnovíš už v tomto čase kráľovstvo v Izraeli‘? On im odpovedal: ‚Nie je vašou vecou poznať časy alebo obdobia, ktoré určil Otec vo svojej právomoci. Ale keď na vás príde svätý duch, dostanete moc a budete mi svedkami v Jeruzaleme, v celej Judei a Samárii a až v najvzdialenejších končinách zeme’.“ – Skutky apoštolov 1:6-8.

Čo z týchto slov v dvoch rozličných situáciach môžeme pochopiť? Pred svojou obetnou smrťou a vzkriesením Ježiš nepoznal čas konca! Ale po jeho vzkriesení sitácia už mohla byť celkom iná! Ale jeho odpoveď bola mierená svojim učeníkom v prvom storočí, a tým nebol zjavený čas konca. Na druhej strane o jeho pomazaných bratoch v čase konca prorok Daniel hovorí:

“Tí, čo majú pochopenie, budú žiariť ako jas oblohy a tí, čo pomáhajú mnohým stať sa spravodlivými, budú žiariť ako hviezdy po celú večnosť. Ale ty, Daniel, uchovaj tie slová v tajnosti a zapečať knihu až do času konca. Mnohí ju budú dôkladne skúmať a pravého poznania pribudne.“ – Daniel 12:3, 4.

Z toho sa môžeme poučiť, že v pravom čase Stvoriteľ, Jehova Boh, cez svojho syna, Ježiša Krista, postupne vysvetlí nielen čas konca, ale všetko, čo je napísané v malom zvitku, ktorý dostal apoštol Ján od anjela, aby potom konal, čo mu bolo povedné: ‚Musíš znova prorokovať o ľuďoch, národoch, jazykoch a mnohých kráľoch’. – Zjavenie 10:11.

Tretia svetová vojna je s informáciami!

18.04.2024

Významní rečníci, vrátane profesora M. Inoueho a výskumníka modernej histórie Chikatsu Hayashiho, predniesli v Japonsku presvedčivé prejavy pred demonštrantmi, ktoré odhalili znepokojujúcu dynamiku medzi globálnymi zdravotníckymi autoritami a farmaceutickými agendami! Vyzval ľudí, aby sa postavili proti aplikovaniu genetických vakcín do svojich tiel, čím naznačil, že [...]

Ťažko rozoznateľné výroky odpadlíka SV!

05.04.2024

Nemohol som si odpustiť citovať “démonické” poznámky-odpovede autora knihy Sám Jehova sa stal Kráľom, mnohých podkastov, a aj článkov a jeho internetného fóra, kde veľmi ľstivým, skoro ale i nerozoznateľným slobodomurárskym štýlom, ktorý používajú predstavitelia SV, takzvaný (ešte dnes Kristom nezvolený) Verný a Rozvážny Otrok v Ježišovom druhom príchode: [...]

Učitelia v DE zakázali žiakom piť vodu!

18.03.2024

Desiatkam malých školákov v jednej progresivistickej škole v Nemecku bolo povedané, že nemôžu piť vodu, pretože by to mohlo uraziť moslimov, ktorí dodržiavajú pôsť počas aktuálne prebiehajúceho ramadánu! Médium NIUS v Nemecku, prinieslo túto správu, že piataci informovali svojich rodičov o tomto incidente po tom, čo sa dvaja učitelia v škole rozhodli nechať ich [...]

Jemen, USS Carney

Loď v Červenom mori zostrelila raketu, k útoku sa prihlásili húsíovia

25.04.2024 08:40

Vypálená raketa pravdepodobne mierila na loď MV Yorktown plaviacu sa pod americkou vlajkou.

súdne pojednávanie, Mikuláš Černák

Zvrat v prípade Černáka. V miestnosti bol len pár minút, rozhodovať o jeho prepustení sa dnes nebude

25.04.2024 08:00, aktualizované: 09:06

Kedy sa dozvieme verdikt, zatiaľ nie je známe. V prípade ešte stále pribúdajú návrhy na doplnenie dokazovania a procesné strany ich môžu podať aj počas pojednávania.

vojna na Ukrajine, Charkov

Poľsko chce poslať Ukrajincov domov bojovať. Podľa ministra sú Poliaci pobúrení, keď vidia mladých z Ukrajiny vysedávať v ich kaviarňach

25.04.2024 06:24

Poľsko je pripravené pomôcť Ukrajine pri návrate mužov vo vojenskom veku, uviedol poľský minister obrany.

SR ÚV MZ Fico Dolinková rokovanie kontrola TK BAX

Kontrolóri o stave zdravotníctva: Štát na jeho riadenie rezignoval, dôsledky pre pacientov sú alarmujúce

25.04.2024 06:05

Nemáme prehľad o financiách, nemodernizujeme a najakútnejším problémom je chýbajúci lekársky a ošetrovateľský personál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 122
Celková čítanosť: 239549x
Priemerná čítanosť článkov: 1964x

Autor blogu

Kategórie