Založ si blog

Vám nepatrí spoznať čas konca vekov!

Keď sa jeho učeníci a apoštoli pýtali na čas, kedy začne vládnuť ako Boží kráľ, Ježišova odpoveď v evanjélií apoštola Matúša znela: ‚Ten deň a hodinu nepozná nikto, ani anjeli v nebi, ani Syn, iba Otec’. – Matúš 24:36. Ale to povedal ešte pred svojou mučeníckou smrťou a vzkriesením! A pred vystúpením do nebies k svojmu Otcovi jeho slová na tú istú otázku už boli iné:

“Keď sa zhromaždili, spýtali sa ho: ‚Pane, obnovíš už v tomto čase kráľovstvo v Izraeli‘? On im odpovedal: ‚Nie je vašou vecou poznať časy alebo obdobia, ktoré určil Otec vo svojej právomoci. Ale keď na vás príde svätý duch, dostanete moc a budete mi svedkami v Jeruzaleme, v celej Judei a Samárii a až v najvzdialenejších končinách zeme’.“ – Skutky apoštolov 1:6-8.

Čo z týchto slov v dvoch rozličných situáciach môžeme pochopiť? Pred svojou obetnou smrťou a vzkriesením Ježiš nepoznal čas konca! Ale po jeho vzkriesení sitácia už mohla byť celkom iná! Ale jeho odpoveď bola mierená svojim učeníkom v prvom storočí, a tým nebol zjavený čas konca. Na druhej strane o jeho pomazaných bratoch v čase konca prorok Daniel hovorí:

“Tí, čo majú pochopenie, budú žiariť ako jas oblohy a tí, čo pomáhajú mnohým stať sa spravodlivými, budú žiariť ako hviezdy po celú večnosť. Ale ty, Daniel, uchovaj tie slová v tajnosti a zapečať knihu až do času konca. Mnohí ju budú dôkladne skúmať a pravého poznania pribudne.“ – Daniel 12:3, 4.

Z toho sa môžeme poučiť, že v pravom čase Stvoriteľ, Jehova Boh, cez svojho syna, Ježiša Krista, postupne vysvetlí nielen čas konca, ale všetko, čo je napísané v malom zvitku, ktorý dostal apoštol Ján od anjela, aby potom konal, čo mu bolo povedné: ‚Musíš znova prorokovať o ľuďoch, národoch, jazykoch a mnohých kráľoch’. – Zjavenie 10:11.

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

09.08.2022

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘! To [...]

Proroctvo Daniela v priamom prenose!

01.08.2022

“Cap sa veľmi povyšoval, ale keď zmocnel, jeho veľký roh sa zlomil a na jeho mieste vyrástli štyri nápadné rohy na štyri svetové strany. Z jedného z nich vyrástol ďalší roh, malý, ktorý sa veľmi zväčšoval smerom na juh, na východ a k Okrase. Zväčšil sa tak, že dosiahol až k nebeskému vojsku, strhol na zem niektorých z vojska [...]

V celej Európe budú zhasínať lampy!

30.07.2022

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj [...]

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Demokracia či demobláznovstvo? Čínsky hovorca si podal Američanov

09.08.2022 19:00

Aj karikatúra, ktorú zverejnil čínsky hovorca ministerstva zahraničných vecí na sociálnej sieti, ukazuje, že vo vzťahoch Číny a USA to stále viac škrípe.

Melitopol

Nový Krym? V Záporoží Rusi chystajú referendum

09.08.2022 18:35

Okupačná správa záporožského regiónu oficiálne ohlásila prípravy na "referendum" o pripojení tejto ukrajinskej oblasti k Rusku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 95504x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie