Založ si blog

Tvorstvo očakáva zjavenie Božích synov!

Tak, ako verní ľudia od čias Ábela očakávajli príchod ‘semena ženy’ (1. Mo. 3:15) alebo jej hlavnú časť v osobe Ježiša Krista, Spasiteľa poslušného ľudstva, tak od čias apoštola Pavla verní uctievatelia Jehovu Boha, a i žiaci jeho syna, očakávajú zjavenie Kristových bratov a Božích synov:

‘Lebo tvorstvo už túžobne očakáva zjavenie Božích synov. Veď tvorstvo nebolo podrobené márnosti z vlastnej vôle, ale z vôle toho, ktorý ho podrobil márnosti ale zároveň predložil nádej, že ľudské tvorstvo bude raz oslobodené z otroctva porušenosti a získa slávnu slobodu Božích detí’. – Rimanom 8:19-21.

Aj keď horecitovaný inšpirovaný biblický verš apoštola Pavla je plný dôležitých biblických detailov, to, čo nás dnes zaujíma je zjavenie Božích synov, ktoré sa zakrátko stane, keď ostatok pomazaných bratov Ježiša Krista, adoptovaných pozemských synov Jehovu Boha bude zjavený ‘tvorstvu‘ alebo veriacim!

Tak, ako pre dnešné celosvetové kresťanstvo ten najdôležitejší čas histórie sa odohrával na len veľmi malom území malého národa na Strednom východe za veľmi kritických, ale zároveň aj nebezpečných politických udalostí svetovej Rímskej ríše v Európe a Blízkom Východe, tak je to aj dnes! Len málo verných kresťanov čaká na zjavenie Božích synov!

Tak, ako pre dnešné celosvetové kresťanstvo ten najdôležitejší čas histórie sa odohrával na malom území malého národa na Strednom východe za veľmi kritických a nebezpečných politických udalostí svetovej Rímskej ríše, tak je to aj dnes! 

Biblické pravdy kopírované spisovateľmi!

28.11.2022

Zoberme si napríklad takého Jorgea Agustína Nicolása Ruiza de Santayana y Borrása, ktorý je v angličtine známy ako George Santayana. Bol to španielsky a americký filozof, esejista, básnik a prozaik. Santayana sa narodil v Španielsku a od svojich ôsmich rokov vyrastal a vzdelával sa v USA a identifikoval sa ako Američan, hoci vždy mal platný španielsky pas. Medzi iným, je známy [...]

Nová celosvetová ľudská spoločnosť!

20.11.2022

Spoločnosť založená na spolupráci, kde každý dostane to, čo potrebuje, by nielenže odstránila neefektívnosť a prekážky vytvorené konkurenciou: uvoľnila by mozgovú silu celého nášho druhu, aby sa mohol venovať inováciám a objavom. Ako povedal Stephen J Gould: “Akosi ma asi menej zaujíma váha a konvolúcie Einsteinovho mozgu, ako takmer istota, že ľudia s rovnakým [...]

Zmysel života vysvetlený v skrátke …

17.11.2022

Podľa Biblie, Boh, Stvoriteľ všetkého života, na nebi aj na Zemi, Jehova Boh, stvoril na začiatku muža a ženu. (1. Mojžišova 1:27) Prvý človek, Adam, je teda opísaný ako Boží syn. (Lukáš 3:38) Človek bol stvorený s určitým večným účelom, božským cieľom, aby si vybudovať priateľstvo so svojím nebeským Otcom a tak navždy žil šťastne a produktívne na tejto [...]

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 112300x
Priemerná čítanosť článkov: 2005x

Autor blogu

Kategórie