Založ si blog

Tvorstvo očakáva zjavenie Božích synov!

Tak, ako verní ľudia od čias Ábela očakávajli príchod ‘semena ženy’ (1. Mo. 3:15) alebo jej hlavnú časť v osobe Ježiša Krista, Spasiteľa poslušného ľudstva, tak od čias apoštola Pavla verní uctievatelia Jehovu Boha, a i žiaci jeho syna, očakávajú zjavenie Kristových bratov a Božích synov:

‘Lebo tvorstvo už túžobne očakáva zjavenie Božích synov. Veď tvorstvo nebolo podrobené márnosti z vlastnej vôle, ale z vôle toho, ktorý ho podrobil márnosti ale zároveň predložil nádej, že ľudské tvorstvo bude raz oslobodené z otroctva porušenosti a získa slávnu slobodu Božích detí’. – Rimanom 8:19-21.

Aj keď horecitovaný inšpirovaný biblický verš apoštola Pavla je plný dôležitých biblických detailov, to, čo nás dnes zaujíma je zjavenie Božích synov, ktoré sa zakrátko stane, keď ostatok pomazaných bratov Ježiša Krista, adoptovaných pozemských synov Jehovu Boha bude zjavený ‘tvorstvu‘ alebo veriacim!

Tak, ako pre dnešné celosvetové kresťanstvo ten najdôležitejší čas histórie sa odohrával na len veľmi malom území malého národa na Strednom východe za veľmi kritických, ale zároveň aj nebezpečných politických udalostí svetovej Rímskej ríše v Európe a Blízkom Východe, tak je to aj dnes! Len málo verných kresťanov čaká na zjavenie Božích synov!

Tak, ako pre dnešné celosvetové kresťanstvo ten najdôležitejší čas histórie sa odohrával na malom území malého národa na Strednom východe za veľmi kritických a nebezpečných politických udalostí svetovej Rímskej ríše, tak je to aj dnes! 

Zdroj pesničky pre deti od Matina Rúfusa

21.06.2022

Kto nepozná jednu z pesničiek pre deti od Martina Rúfusa, ktorá sa začína slovami ‘anjeličku môj strážniku’? VPreto večerná modlitba všetkých detí k anjelovi strážnemu inšpirovala básnika k novému cyklu krátkych modlitbičiek pre najmenšie deti, ako: za mamičku, za otecka, za sestričku, za bračeka, i za starých rodičov. Zamyslel sa ale niekto o zdroji pre túto a [...]

Bude naša planéta Zem a ľudstvo zničené?

18.06.2022

Na základe súčasných správ a všetkých informácií celosvetovo v politike, ekonómií, finančníctve, aj umení, vrátane mediálne rozšírujúcich sa detailov, človek, ale aj ľudia všeobecne, dnes majú obavy nielen o svoj život, ale aj o prežitie našej planéty Zem! Z hľadiska nášho Stvoriteľa a nebeského Otca, všetci ľudia, ktorí mu veria denno-denne, uctievajú ho, [...]

Aktivity kráľa Severu v čase konca

08.06.2022

Aktivity biblického kráľa severu, ktorý je dnes celosvetovo reprezentovaný Britským Impériom, lenže teraz už nie je známe ako to bolo počas niekoľkých storočí ako mocná celosvetová námorná veľmoc, lebo postupne sa premenila na finančné svetové impérium adoptovaním mocného finančníctva v starovekých Benátkach za posledných asi 4 storočí. Prorocká kniha Daniela [...]

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

Súd v Ľvove zakázal činnosť Komunistickej strany Ukrajiny

05.07.2022 21:38

Súd tak vyhovel žiadosti ukrajinského ministerstva spravodlivosti, podľa ktorého predstavitelia strany podporovali proruských povstalcov na Donbase a podieľali sa na akciách, ktoré viedli k ruskej anexii polostrova Krym.

Mali / Afrika / Nepokoje / Vojak / Armáda /

Pri výbuchu míny na severe Mali zahynuli dvaja príslušníci misie OSN

05.07.2022 21:19

Obaja mŕtvi sú Egypťania. Ďalší piati vojaci utrpeli vážne zranenia.

Boris Johnson

Dvaja britskí ministri podali demisiu, nesúhlasia s vládou premiéra Johnsona

05.07.2022 20:37

Pozíciu britského premiéra Borisa Johnsona v poslednom období oslabila séria škandálov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 81573x
Priemerná čítanosť článkov: 1942x

Autor blogu

Kategórie