Založ si blog

Ester ako predobraz bratov Ježiša Krista!

Božie inšpirované (absolútne korektné a pravdivé) Slovo – Biblia, okrem nekonečného poučenia (Biblia bude večnou Knihou na vzdelanie ľudí žijúcich na tejto Zemi alebo aj na iných planétach v budúcnosti), obsahuje nespočetné (dodnes ich ešte nikto nespočítal) príklady prorockých (niekľko iných histortických významov) obrazov a predobrazov, ktoré majú hlboký duchovný význam hlavne pre všetkých ľudí žijúcich v dnešných posledných dňoch súčasného nespravodlivého systému vecí! Ale aplikujú len v prípade Božieho ľudu dnes zhromaždeného pod jeho osobným a významom jedinečným menom! Jeden z takých biblických prorockých predobrazov sa spomína v biblickej knihe pod menom Ester. V posledných veršoch štvrtej kapitoly sa môžeme dočítať o tejto veľmi významnej príhode v živote Ester:

“Vtedy Ester po Hatachovi odkázala Mardochejovi: ‚Všetci kráľovi sluhovia a obyvatelia kráľových provincií vedia, že ak niekto – muž alebo žena – vstúpi na vnútorné nádvorie, keď nie je zavolaný, platí iba jeden zákon: má byť usmrtený. Zostane nažive, iba ak k nemu kráľ vystrie zlaté žezlo. A ja som už 30 dní nebola zavolaná ku kráľovi‘. Keď Mardochej počul, čo povedala Ester, odpovedal jej: ‚Nemysli si, že ty jediná zo všetkých Židov unikneš, pretože si v kráľovom dome. Ak v tejto chvíli zostaneš ticho, úľava a oslobodenie príde Židom z iného zdroja, ale ty i s rodinou svojho otca zahyniete. A ktovie, či si kráľovské postavenie nedosiahla pre čas, ako je tento‘. A tak Ester odpovedala Mardochejovi: ‚Choď, zhromaždi všetkých Židov v Šušane a postite sa za mňa. Tri dni a tri noci nič nejedzte ani nepite. Aj ja sa budem so svojimi slúžkami postiť. Potom pôjdem ku kráľovi, hoci tým poruším zákon. A ak zahyniem, tak zahyniem‘. A tak Mardochej šiel a urobil všetko, čo mu Ester prikázala’.” – Ester 4:10-17.

Ester bola židovská sirota z kmeňa Benjamin, ktorej hebrejské meno bolo Hadassah (čo znamená ‘Myrta alebo večne zelený’). Bola potomkom spomedzi tých, ktorí boli deportovaní z Jeruzalema spolu s kráľom Jehojakinom (Jekoniášom) v roku 617 pred Kristom (Ez 2:5-7) Bola dcérou Abihaila, strýka Mardochea. Jej opatrovníkom bol jej starší bratranec Mordechaj, jeden z ‚kráľovských sluhov, ktorí boli v kráľovskej bráne‘ paláca v Šušane za vlády perzského kráľa Ahasvera (Xerxes I., v piatom storočí pred Kristom). Keď Ahasver zosadil svoju kráľovnú Vašti za neposlušnosť, prikázal zhromaždiť všetky krásne panny na obdobie špeciálnej masáže a starostlivosti o krásu, aby si kráľ vybral jednu, ktorá nahradí Vašti, za kráľovnú. Ester bola medzi tými, ktoré boli odvedení do kráľovského domu a zverení do starostlivosti Hegaia, opatrovníka žien. Na Mordechajov pokyn tajila, že je Židovka. Ester bola vybraná za kráľovnú v siedmom roku Ahasverovej vlády. Po celý čas udržiavala kontakt s Mordechajom podľa jeho rady. Keď Mordechaj odhalil sprisahanie proti kráľovi, hovorila v Mordochajovom mene kráľovi. — Ez 2:20, 22.

Zdroj pesničky pre deti od Matina Rúfusa

21.06.2022

Kto nepozná jednu z pesničiek pre deti od Martina Rúfusa, ktorá sa začína slovami ‘anjeličku môj strážniku’? VPreto večerná modlitba všetkých detí k anjelovi strážnemu inšpirovala básnika k novému cyklu krátkych modlitbičiek pre najmenšie deti, ako: za mamičku, za otecka, za sestričku, za bračeka, i za starých rodičov. Zamyslel sa ale niekto o zdroji pre túto a [...]

Bude naša planéta Zem a ľudstvo zničené?

18.06.2022

Na základe súčasných správ a všetkých informácií celosvetovo v politike, ekonómií, finančníctve, aj umení, vrátane mediálne rozšírujúcich sa detailov, človek, ale aj ľudia všeobecne, dnes majú obavy nielen o svoj život, ale aj o prežitie našej planéty Zem! Z hľadiska nášho Stvoriteľa a nebeského Otca, všetci ľudia, ktorí mu veria denno-denne, uctievajú ho, [...]

Aktivity kráľa Severu v čase konca

08.06.2022

Aktivity biblického kráľa severu, ktorý je dnes celosvetovo reprezentovaný Britským Impériom, lenže teraz už nie je známe ako to bolo počas niekoľkých storočí ako mocná celosvetová námorná veľmoc, lebo postupne sa premenila na finančné svetové impérium adoptovaním mocného finančníctva v starovekých Benátkach za posledných asi 4 storočí. Prorocká kniha Daniela [...]

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

Súd v Ľvove zakázal činnosť Komunistickej strany Ukrajiny

05.07.2022 21:38

Súd tak vyhovel žiadosti ukrajinského ministerstva spravodlivosti, podľa ktorého predstavitelia strany podporovali proruských povstalcov na Donbase a podieľali sa na akciách, ktoré viedli k ruskej anexii polostrova Krym.

Mali / Afrika / Nepokoje / Vojak / Armáda /

Pri výbuchu míny na severe Mali zahynuli dvaja príslušníci misie OSN

05.07.2022 21:19

Obaja mŕtvi sú Egypťania. Ďalší piati vojaci utrpeli vážne zranenia.

Boris Johnson

Dvaja britskí ministri podali demisiu, nesúhlasia s vládou premiéra Johnsona

05.07.2022 20:37

Pozíciu britského premiéra Borisa Johnsona v poslednom období oslabila séria škandálov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 81561x
Priemerná čítanosť článkov: 1942x

Autor blogu

Kategórie