Založ si blog

V celej Európe budú zhasínať lampy!

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 

4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj diplomatických zástupcov veľmocí Európy. Udalosti z júla a začiatku augusta sa stali známymi ako júlová kríza a ak ste vášnivým čitateľom blogu The National Archives, budete sledovať naše spravodajstvo o  atentáte na Františka Ferdinanda, rakúskeho arcivojvodu, 28. júna, ultimátum, ktoré Rakúsko udelilo Srbsku  23. júla,  pokusy Sira Edwarda Greya zabrániť eskalácii krízy  24. a 25. júla,  rakúske vyhlásenie vojny Srbsku  28. júla a  mobilizácia vojsk  od 25. júla do 2. augusta.

3. augusta 1914 Sir Edward Gray vyslovil svoj slávny citát: „Lampy zhasínajú v celej Európe, už ich v živote neuvidíme rozsvietené“. Hovoril so svojím priateľom, novinárom Johnom Alfredom Spenderom, redaktorom Westminster Gazette, v Greyovej izbe na ministerstve zahraničia. Pri pohľade z okna cez St. James‘ Park bol súmrak a rozsvietili sa prvé plynové svetlá pozdĺž Mall alebo Nákupného centra. Nasledujúci deň bude Gray musieť čeliť kabinetu a presvedčiť ich, že teraz nastal čas vyhlásiť vojnu Nemecku. Dôvodom na vyhlásenie vojny Nemecku bolo porušenie neutrality Belgicka zo strany Nemecka vyslaním jednotiek cez svoje hranice, aby čelili vnímanej hrozbe z Francúzska.

S istotou vieme, že keď Británia vyhlásila vojnu Nemecku, zmenila európsku vojnu založenú na rovnováhe síl na Balkáne na prvú globálnu vojnu. O niečo viac ako štyri roky by prišlo o život 9 miliónov bojovníkov a viac ako 28 miliónov by bolo zaznamenaných ako zranených alebo nezvestných v akcii. Zakrátko budú svetlá nielen celej Európy, ale aj celého sveta vypnuté, pretože podľa inšpirovaaných slov apoštola Pavla (Rimanom 15:4), ľudstvo sa nepoučilo z histórie, ani z biblickej spravy, podľa ktorej boh tohoto sveta je už rozhodnutý zničiť ľudstvo, aby nikto z ľudí nemohol svečiť o jeho úplne skazenom postoji voči životu a jeho Stvoriteľovi!

Kto bude hovoriť mier a bezpečie!

20.09.2022

Pod inšpiráciou apoštol Pavol napísal kresťanskému zboru v Tesalonikách v prvom storočí slová, ktoré budú signálom druhého príchodu Ježiša Krista pred Veľkým Súžením, potom Armagedonu, ktorý absolútne skončí so súčasným nespravodlivým systémom: “Keď budú ľudia hovoriť: „Je mier a bezpečie!“, vtedy na nich zrazu príde zničenie ako pôrodné bolesti na [...]

Keby Ježiš Kristus písal vlastné blogy -1

18.09.2022

Zamyslíme sa nad Ježišovými slovami, adresovanými apoštolovi Jánovi na konci prvého storočia nášho letopočtu v poslednej inšpirovanej knihe Božieho Slova – Biblie, menom Apokalypsis v gréčtine, ale Zjavenie, preložené do dnešného Slovenského jazyka: “Toto je zjavenie, ktoré dal Boh Ježišovi Kristovi, aby ukázal svojim otrokom, čo sa má zakrátko stať. [...]

Odmena Verného a Rozvážneho otroka!

12.09.2022

Vo veršoch, ktoré sú už uvedené pred Matúšom 24:46, sa slová vyjadrujúce na príchod vždy vzťahujú na čas, keď Ježiš prichádza vyniesť a vykonať rozsudok vo veľkom súžení. (Mat. 24:30, 42, 44) Okrem toho, ako sme vcelku uvažovali, v 12. odseku, aj proroctvo o Ježišovom príchode v Matúšovi 25:31 sa tiež splní v tom istom čase súdu. Preto je rozumné vyvodiť [...]

vučič lavrov

Srbský minister obhajuje dohodu s Ruskom, europoslanci to považujú za škandál

25.09.2022 18:40

Srbsko podpísalo s Ruskom dohodu o vzájomných „konzultáciách" o otázkach zahraničnej politiky.

Veronika Remišová

Remišová: Odvolávanie Matoviča bude teáter. A ak sa budú poslanci biť, utopíme sa v mori nenávisti

25.09.2022 16:59

Ministerka Remišová tvrdí, že jej strana s "pohrobkami fašistov“ nespolupracuje.

požiar paríž tržnica Rugis

Tržnicu v Paríži zachvátil požiar. Je považovaná za najväčšiu svojho druhu na svete

25.09.2022 16:10

Veľkoobchodná tržnica Rungis zásobuje hlavné mesto Francúzska a blízke regióny čerstvými potravinami.

Igor Matovič

Matovič sám neodstúpi. Neschválenie rozpočtu podľa neho vedie k predčasným voľbám

25.09.2022 14:40

Minister sa pri schvaľovaní "zákona roka" obáva toho, že pri spojení poslancov za SaS s opozíciou by sa rokovanie o rozpočte mohlo zablokovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 104290x
Priemerná čítanosť článkov: 2006x

Autor blogu

Kategórie