Založ si blog

V celej Európe budú zhasínať lampy!

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 

4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj diplomatických zástupcov veľmocí Európy. Udalosti z júla a začiatku augusta sa stali známymi ako júlová kríza a ak ste vášnivým čitateľom blogu The National Archives, budete sledovať naše spravodajstvo o  atentáte na Františka Ferdinanda, rakúskeho arcivojvodu, 28. júna, ultimátum, ktoré Rakúsko udelilo Srbsku  23. júla,  pokusy Sira Edwarda Greya zabrániť eskalácii krízy  24. a 25. júla,  rakúske vyhlásenie vojny Srbsku  28. júla a  mobilizácia vojsk  od 25. júla do 2. augusta.

3. augusta 1914 Sir Edward Gray vyslovil svoj slávny citát: „Lampy zhasínajú v celej Európe, už ich v živote neuvidíme rozsvietené“. Hovoril so svojím priateľom, novinárom Johnom Alfredom Spenderom, redaktorom Westminster Gazette, v Greyovej izbe na ministerstve zahraničia. Pri pohľade z okna cez St. James‘ Park bol súmrak a rozsvietili sa prvé plynové svetlá pozdĺž Mall alebo Nákupného centra. Nasledujúci deň bude Gray musieť čeliť kabinetu a presvedčiť ich, že teraz nastal čas vyhlásiť vojnu Nemecku. Dôvodom na vyhlásenie vojny Nemecku bolo porušenie neutrality Belgicka zo strany Nemecka vyslaním jednotiek cez svoje hranice, aby čelili vnímanej hrozbe z Francúzska.

S istotou vieme, že keď Británia vyhlásila vojnu Nemecku, zmenila európsku vojnu založenú na rovnováhe síl na Balkáne na prvú globálnu vojnu. O niečo viac ako štyri roky by prišlo o život 9 miliónov bojovníkov a viac ako 28 miliónov by bolo zaznamenaných ako zranených alebo nezvestných v akcii. Zakrátko budú svetlá nielen celej Európy, ale aj celého sveta vypnuté, pretože podľa inšpirovaaných slov apoštola Pavla (Rimanom 15:4), ľudstvo sa nepoučilo z histórie, ani z biblickej spravy, podľa ktorej boh tohoto sveta je už rozhodnutý zničiť ľudstvo, aby nikto z ľudí nemohol svečiť o jeho úplne skazenom postoji voči životu a jeho Stvoriteľovi!

Základné princípy učenia Abdrušina

24.01.2023

Dielo Posolstvo Grálu predstavuje to čo si Oskar Ernst Bernhardt sám (umelecké meno nemeckého spisovateľa-filozofa Abdrušina) predstavil, ako ucelený obraz celého sveta, jeho stvorenia a zákonov, ktoré ho riadia, a miesta človeka v ňom. Zároveň je aj jeho praktickým usmernením pre človeka túžiaceho po Pravde, i po živote podľa Božej vôle. Autor diela Posolstvo Grálu sa [...]

Koho si vyvolil Boh Stvoriteľ za svojich!

21.01.2023

“Bratia, veď viete aj podľa seba, že Boh Jehova nepovolal mnoho tých, ktorí sú múdri z ľudského hľadiska, ani mnoho mocných, ani mnoho urodzených. Vyvolil si to, čo je pre svet nezmyselné, aby zahanbil múdrych. Vyvolil si to, čo je pre svet slabé, aby zahanbil silných. A vyvolil si to, čo je pre svet bezvýznamné a čím sa pohŕda – to, čo sa považuje za nič – [...]

Len Jehova Boh je hodný našej dôvery!

16.01.2023

Ako ukázala ľudská skúsenosť v histórii, je hlúposť dôverovať ľudskej múdrosti, ktorá nerešpektuje podstatné veci života. Nemôžeme dôverovať človeku, že vyrieši obrovské problémy ľudskej rodiny. Len Jehova Boh, náš Všemohúci Stvoriteľ, má lieky na všetky neduhy! Takže keď ide o takú veľkú životnú záležitosť, ako hľadanie vedenia v týchto dnešných [...]

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Pavel: Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky

29.01.2023 12:24

Pavel tiež zopakoval, že by rád spoločne s Čaputovou navštívil Ukrajinu.

Rishi Sunak

Britský premiér Sunak odvolal predsedu Konzervatívnej strany Zahawiho

29.01.2023 11:18

Dôvodom je závažné porušenie pravidiel platných pre členov vlády, ktorého sa dopustil pri riešení svojich daňových nezrovnalostí.

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 120923x
Priemerná čítanosť článkov: 1919x

Autor blogu

Kategórie