Založ si blog

Nová celosvetová ľudská spoločnosť!

Spoločnosť založená na spolupráci, kde každý dostane to, čo potrebuje, by nielenže odstránila neefektívnosť a prekážky vytvorené konkurenciou: uvoľnila by mozgovú silu celého nášho druhu, aby sa mohol venovať inováciám a objavom. Ako povedal Stephen J Gould: “Akosi ma asi menej zaujíma váha a konvolúcie Einsteinovho mozgu, ako takmer istota, že ľudia s rovnakým talentom žili, zomreli pod krutovládou feudálnych vlastnikov a vykorisťovateľov na ich neprávom a pod korupciou získaných poliach a na produkciu bavlny a manufaktúrach produkujúcich pre nich enormné zisky!“

Celosvetová hudoba, nerovnosť, patentový systém, potreba zarábať peniaze na prežitie, konkurencia firiem, utajovanie firiem, a tiež konkurencia medzi štátmi, štátne tajomstvo, vojna, militarizmus; lenže všetky tieto drenáže nám zanechávajú nepatrný zlomok nášho dostupného vedeckého potenciálu. Aj prekonanie existenčných prekážok, ktoré sme si i v blízkej budúcnosti postavili, si bude zároveň vyžadovať, obrovské množstvo brilantnosti, ale nebudeme mať prístup k tejto brilantnosti, kým sa nestaneme už vedomým druhom a neprejdeme od modelov založených na konkurencii k modelom založeným na spolupráci! Ale Stvoriteľ sľubuje:

“Veď tvorím nové nebesia a novú zem a na predošlé veci sa už nebude spomínať, nikto sa nebude trápiť. A preto jasajte a navždy sa tešte z toho, čo tvorím. Veď z Jeruzalema robím dôvod na radosť a z jeho ľudu dôvod jasotu. Lenže ja sa budem tešiť z Jeruzalema a budem tiež i jasať nad svojím ľudom. Už tam nebude počuť plač a zúfalý nárek. Už tam nebude dieťa, ktoré by žilo iba niekoľko dní, ani starca nepostihne predčasná smrť. Lebo ten, kto zomrie ako storočný, bude iba chlapcom, hriešnik bude prekliaty, aj keby mal sto rokov. Budú stavať domy a bývať v nich, budú sadiť vinice a jesť ich plody. 

Nebudú stavať, aby niekto iný býval, nebudú sadiť, aby niekto iný jedol. Veď môj ľud bude žiť tak dlho ako stromy a moji vyvolení sa budú naplno tešiť z plodov svojej práce. Nebudú sa namáhať nadarmo, a nebudú i privádzať na svet deti, ktoré by postihlo náhle nešťastie, lebo sú potomstvom, ktoré Jehova požehná, oni aj ich potomkovia. A skôr ako zavolajú, odpoviem, ešte budú hovoriť a už ich vypočujem. Vlk a baránok sa budú spolu pásť, lev bude žrať slamu ako býk a had sa bude živiť prachom. Potom nikomu nebudú ubližovať ani škodiť na celom mojom svätom vrchu, hovorí Jehova.” – Izaiáš 65:17-25.

Biblické pravdy kopírované spisovateľmi!

28.11.2022

Zoberme si napríklad takého Jorgea Agustína Nicolása Ruiza de Santayana y Borrása, ktorý je v angličtine známy ako George Santayana. Bol to španielsky a americký filozof, esejista, básnik a prozaik. Santayana sa narodil v Španielsku a od svojich ôsmich rokov vyrastal a vzdelával sa v USA a identifikoval sa ako Američan, hoci vždy mal platný španielsky pas. Medzi iným, je známy [...]

Zmysel života vysvetlený v skrátke …

17.11.2022

Podľa Biblie, Boh, Stvoriteľ všetkého života, na nebi aj na Zemi, Jehova Boh, stvoril na začiatku muža a ženu. (1. Mojžišova 1:27) Prvý človek, Adam, je teda opísaný ako Boží syn. (Lukáš 3:38) Človek bol stvorený s určitým večným účelom, božským cieľom, aby si vybudovať priateľstvo so svojím nebeským Otcom a tak navždy žil šťastne a produktívne na tejto [...]

Jedzme a pime, lebo zajtra zomrieme!

01.10.2022

Keď apoštol Pavol dal pod inšpiráciou praktickú radu pomazaným kresťanom v prvom storočí v 1. Korintským 15:32, určite citoval Božieho proroka Izaiáša: “Lenže vy budete oslavovať a radovať sa, zabíjať dobytok a zarezávať ovce, jesť mäso a piť víno a poviete: ‚Jedzme a pime, lebo zajtra zomrieme.’” – Izaiáš 22:13. V podstate izraeliti, členovia [...]

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 112304x
Priemerná čítanosť článkov: 2005x

Autor blogu

Kategórie