Založ si blog

Zosobnenie Božieho svätého ducha

V Božom Svätom Slove, Svätých Písmach alebo aj Božej inšpirovanej Knihe dnes už známej celosvetovo pod menom Biblia, nájdeme mnoh príkladov použitia symbolizmov, zosobnených výrazov, predobrazov a protiobrazov, potrebných poznať a porozumieť im, aby veriaca osoba bola schopná správne porozumieť jej Autorovi, Všemocnému Bohu aj Stvoriteľovi a Zvrchovanému Vládcovi celého vesmíru! Preto jeho syn povedal svojim apoštolom a učeníkom:

“Ešte vám mám toho veľa povedať, ale teraz to nemôžete zniesť. Ale keď príde on, duch pravdy, povedie vás, aby ste pochopili celú pravdu, lebo nebude hovoriť sám od seba, ale bude hovoriť to, čo počuje, a bude vám oznamovať, čo príde. Ten ma oslávi, lebo vám oznámi to, čo prijme odo mňa. Všetko, čo má Otec, patrí aj mne. Preto som povedal, že vám oznámi to, čo prijme odo mňa. O chvíľku ma už neuvidíte a o ďalšiu chvíľku ma uvidíte.“ – Ján 16:12-16.

On, duch pravdy, akoby sa jednalo o osobu, ktorá bude schopná vysvetliť a pochopiť Jehovovým uctievateľom Božiu pravdu, aby si mohli vybudovať pevnú vieru, ktorá i v konečnom dôsledku bude schopná ich zachrániť! Len malú skupinu 144 000 Jehovom vyvolených členov Kristovej nebeskej nevesty k nesmrteľnému životu v nebesiach a potom takzvanému Veľkému Zástupu, ktorý prežije Armagedon do večného života na rajskej Zemi!

A na nesprávnom pochopení biblických výrazov boli založené nespočetné náboženstvá, kresťanské, nekresťanské, a ešte viac iných filozofií, ktoré boli veriacimi v nich zmenené na rôzne organizované spoločenstvá ľudí po celom svete počas posledných niekoľko tisíc rokov ľudskej existencie, mnohé z nich fungujú ako náhrady za už ustanovené dnešné náboženstvá od samého začiatku ľudskej histórie! Na správne pochopenie Biblie je potrebný ten istý BOŽÍ DUCH PRAVDY!

Smrteľne jedovaté celosvetové -izmy!

19.03.2023

Či je to nacizmus alebo komunizmus, ich vírus (latinsky – jed) začal v ruskej revolúcii v roku 1917 a pokračuje až dodnes! Ale viditeľne! A pred očami celého sveta! Presne podľa biblického proroctva o čase konca! A nikto o tom nič neurobí, pretože to bolo Stvoriteľom ohlásené pred viac ako 6 000 rokmi! No najväčší problém, ktorému čelí celý svet dnes, je [...]

Dátum spotreby pre deň Božej spásy!

12.03.2023

“Lebo hovorí: ‚Keď prišiel čas, aby som ti prejavil priazeň, vypočul som ťa a v deň záchrany som ti pomohol‘. Teraz je čas, keď nám Boh prejavuje priazeň! Teraz je deň záchrany!” – 2. Korinťanom 6:2. Väčšina ľudí prechádza životom bez toho, aby príliš premýšľali o Bohu alebo o svojej potrebe byť blízko Bohu. Náboženstvo redukuje Boha na [...]

Jediný dobrý postoj ku korupcii sveta!

10.03.2023

“Keď ho urážali, neodpovedal urážkami. Keď trpel, nevyhrážal sa, ale zveril sa do rúk toho, ktorý súdi+ spravodlivo.” – 1. Petra 2:23. “Ja sa však neusilujem o slávu pre seba. Je niekto iný, kto sa o ňu pre mňa usiluje, on je sudcom.” – Ján 8:50. Horeuvedené inšpirované biblické verše a mnohé im podobné presne poukazujú na tak správny postoj [...]

Dzurinda

Dzurinda: Vláda nevládne. Neschvaľovanie zákonov je pokračovanie chaotickej politiky

20.03.2023 12:12

Uviedol to v reakcii na parlamentom neschválené návrhy, ktoré sú potrebné pre čerpanie financií z plánu obnovy.

Európa, Fínsko, vlajka

Fínsko je aj tento rok najšťastnejšou krajinou na svete

20.03.2023 12:05, aktualizované: 12:43

Za krajinu s najšťastnejším obyvateľstvom už šiesty rok po sebe vyhlásili Fínsko. Slovensko si v rebríčku prilepšilo.

Ukrajina Rusko Putin Mariupol návšteva

Propaganda Kremľa: Putin v Mariupole. „Všetko je na oko“, zaznie vo videu

20.03.2023 11:16

Vicepremiér Marat Chusnullin a ďalší ľudia stojaci za Putinom sa po výkriku obzerali ukázali smerom, odkiaľ sa výkrik ozval.

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 138619x
Priemerná čítanosť článkov: 1899x

Autor blogu

Kategórie