Založ si blog

Extrémizmus v Biblii svedkov Jehovových!

Predpokladám, že pre každú organizáciu, ktorá si nie je plne vedomá toho, ako Jehovovi svedkovia fungujú, by sa zdalo, že ich literatúra nie je extrémistická. Ale tak dovoľte mi poukázať na niektoré texty v ich biblii, ktoré sa pri prvom čítaní ich Biblie nemusia zdať takpovediac „extrémistické“: Jób 8:13; 13:16; 15:34; 17:8; 20:5; 27:8; 34:30; 36:13; Žalm 35:16; Príslovia 11:9; Izaiáš 9:17; 10:6; 33:14; Jeremiáš 23:15 a Daniel 11:32.

Vo všetkých týchto veršoch je použité slovo, ktoré nenájdete v žiadnom inom preklade biblie. Tam použité slovo je „odpadlík“. Možno si teraz nemyslíte, že ide o extrémizmus. Lenže! Spýtajte sa však ktoréhokoľvek Jehovovho svedka v Rusku, čo oni považujú za odpadlíkov a ako sa na nich pozerajú. Potom uvidíte, že väčšina Jehovových svedkov pri zmienke o takýchto osobách prejaví určitý strach.

Mali by sme zdôrazniť, že slovo „odpadlík“ je grécke slovo. Všetky vyššie uvedené texty sa nachádzajú v Starom zákone, (alebo Hebrejských písmach), Prekladu Nového Sveta. Dať slovo „odpadlík“ do Starého zákona je rovnako smiešné, ako dať slovo „Kristus“ do Starého zákona. Slovo „Kristus“ v SZ zo zrejmých dôvodov nenájdete. Pre aký dôvod teda Jehovovi svedkovia vkladajú do SZ slovo „odpadlík“?

To slovo je zámerne vložené do Hebrejských Písiem PNS z extrémistických dôvodov. Je to tak, aby nahnal strach do sŕdc ich prívržencov voči osobám, ktoré úmyselne opustia toto náboženstvo. Zabezpečuje, aby sa členovia s takými nerozprávali. Horšie je, že s takými sa má zaobchádzať s opovrhnutím. Jehovovi svedkovia by takéto osoby ani nepozdravili. Ide o udržanie a kontrolu členstva. Ide o extrémistický čin!

Celé Sväté Písmo pochádza od Boha …

13.07.2024

Celý verš v Biblii, kde sa táto veta nachádza v knihe 2. Timotejovi 3:16, ale celý inšpirovaný text už znie následovne: “Celé Písmo pochádza od Boha (je vdýchnuté Bohom Jehovom, čiže napísané pod vplyvom Božieho svätého ducha) je užitočné na vyučovanie, na karhanie, na nápravu všetkého a na výchovu k tomu, čo je správne, aby bol Boží človek celkom [...]

Nehanbia sa za úplatky od Big Farma!

12.06.2024

Prečo lekári bežne berú úplatky od farmaceutických firiem a ani sa za to nehanbia? Ak ste sa ale niekedy čudovali, prečo sa napríklad pri liečbe rakoviny používajú len určité farmaceutické produkty a metódy, odpoveď súvisí so skorumpovaným zdravotníckym systémom a lekármi, ktorí sú podplatení, aby presadzovali vysoko ziskové protokoly farmaceutického priemyslu. Nie je [...]

Keby apoštol Pavol písal svoje blogy

30.05.2024

Zo všetkých inšpirovaných listov Novej Zmluvy Kresťanských-Gréckych Svätých Písiem, apoštol Pavol napísal viac ako polovicu – 14 z 27 inšpirovaných kníh! Tieto, ale i spolu s ostatnými 13-timi majú podoný význam pre nás, ako keď apoštol nám opísal význam 39 inšpirovaných kníh Starej Zmluvy alebo inšpirovaných Židovských-hebrejských Pisiem: “Všetko, čo [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 128
Celková čítanosť: 256026x
Priemerná čítanosť článkov: 2000x

Autor blogu

Kategórie