Založ si blog

Ekonomika – bomba v rukách globalistov!

Dôležité je mať na pamäti, že cez celý proces po roku 1971 sa samotný kapitalizmus pomaly premenil na časovanú bombu, ktorá nemohla urobiť nič iné, len po čase sama vybuchnúť. To znamená, že je fatálne, aj nesprávne považovať zneužívanie globalizácie alebo prebiehajúci kolaps za chyby, ale skôr za zamýšľaný dôsledok samotného návrhu systému globalistov! 

Západné národné štáty stratili svoju ekonomickú suverenitu, pretože predávali svoju budúcnosť za cenu lacného tovaru zo zahraničia, čím sa stali až závislými na udržiavaní chudobných krajín v chudobe a lacnej pracovnej sile (rozvíjajúce sa a modernizujúce sa národy majú tendenciu viesť k tomu, že kvalifikovaná, vysoko platená pracovná sila sa nestala banánovou republikou).

Lenže tak ľudstvo stále viac skĺzlo do klietky “koniec dejín“, ktorá nakoniec hľadala nový svetový poriadok, ktorý by nahradil starý poriadok národných štátov a demokracií, ktorý vládol niekoľko predchádzajúcich storočí. Centralizovanejšia nadnárodná kontrola takých národných štátov zo strany finančníckej oligarchie, vznikla za takými dohodami ako je “voľný obchod“, ako NAFTA a Maastricht na začiatku 90. rokov.

To bol samozrejme takmer nezastaviteľný trend po rozpade Sovietskeho zväzu (ale aj replikácii západnej globalizácie v krátkom období šokovej terapie Ruskej Federácie v 90. rokoch). Našťastie tu ale hovoríme o “takmer nezastaviteľnej“, pretože tento plán v roku 2013, vykoľajilo niečo veľmi zvláštne, a neočakávané! Objaví sa nový operačný systém, keď Ťin-pching svetu oznámil, že Čína nebude pokračovať ako centrum lacnej pracovnej sily!

Celé Sväté Písmo pochádza od Boha …

13.07.2024

Celý verš v Biblii, kde sa táto veta nachádza v knihe 2. Timotejovi 3:16, ale celý inšpirovaný text už znie následovne: “Celé Písmo pochádza od Boha (je vdýchnuté Bohom Jehovom, čiže napísané pod vplyvom Božieho svätého ducha) je užitočné na vyučovanie, na karhanie, na nápravu všetkého a na výchovu k tomu, čo je správne, aby bol Boží človek celkom [...]

Nehanbia sa za úplatky od Big Farma!

12.06.2024

Prečo lekári bežne berú úplatky od farmaceutických firiem a ani sa za to nehanbia? Ak ste sa ale niekedy čudovali, prečo sa napríklad pri liečbe rakoviny používajú len určité farmaceutické produkty a metódy, odpoveď súvisí so skorumpovaným zdravotníckym systémom a lekármi, ktorí sú podplatení, aby presadzovali vysoko ziskové protokoly farmaceutického priemyslu. Nie je [...]

Keby apoštol Pavol písal svoje blogy

30.05.2024

Zo všetkých inšpirovaných listov Novej Zmluvy Kresťanských-Gréckych Svätých Písiem, apoštol Pavol napísal viac ako polovicu – 14 z 27 inšpirovaných kníh! Tieto, ale i spolu s ostatnými 13-timi majú podoný význam pre nás, ako keď apoštol nám opísal význam 39 inšpirovaných kníh Starej Zmluvy alebo inšpirovaných Židovských-hebrejských Pisiem: “Všetko, čo [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 128
Celková čítanosť: 256035x
Priemerná čítanosť článkov: 2000x

Autor blogu

Kategórie