Založ si blog

Ekonomika – bomba v rukách globalistov!

Dôležité je mať na pamäti, že cez celý proces po roku 1971 sa samotný kapitalizmus pomaly premenil na časovanú bombu, ktorá nemohla urobiť nič iné, len po čase sama vybuchnúť. To znamená, že je fatálne, aj nesprávne považovať zneužívanie globalizácie alebo prebiehajúci kolaps za chyby, ale skôr za zamýšľaný dôsledok samotného návrhu systému globalistov! 

Západné národné štáty stratili svoju ekonomickú suverenitu, pretože predávali svoju budúcnosť za cenu lacného tovaru zo zahraničia, čím sa stali až závislými na udržiavaní chudobných krajín v chudobe a lacnej pracovnej sile (rozvíjajúce sa a modernizujúce sa národy majú tendenciu viesť k tomu, že kvalifikovaná, vysoko platená pracovná sila sa nestala banánovou republikou).

Lenže tak ľudstvo stále viac skĺzlo do klietky “koniec dejín“, ktorá nakoniec hľadala nový svetový poriadok, ktorý by nahradil starý poriadok národných štátov a demokracií, ktorý vládol niekoľko predchádzajúcich storočí. Centralizovanejšia nadnárodná kontrola takých národných štátov zo strany finančníckej oligarchie, vznikla za takými dohodami ako je “voľný obchod“, ako NAFTA a Maastricht na začiatku 90. rokov.

To bol samozrejme takmer nezastaviteľný trend po rozpade Sovietskeho zväzu (ale aj replikácii západnej globalizácie v krátkom období šokovej terapie Ruskej Federácie v 90. rokoch). Našťastie tu ale hovoríme o “takmer nezastaviteľnej“, pretože tento plán v roku 2013, vykoľajilo niečo veľmi zvláštne, a neočakávané! Objaví sa nový operačný systém, keď Ťin-pching svetu oznámil, že Čína nebude pokračovať ako centrum lacnej pracovnej sily!

Britský dlh sa zdvojnásobí do roku 2026!

28.11.2023

Očakáva sa, že dlh do roku 2026 vzrastie až na 151 miliárd libier, podľa daňového a výdavkového dozoru. Tak dlh domácností v Spojenom kráľovstve vzrastie zo súčasnej úrovne 73 miliárd GBP (92 miliárd USD) na 190 miliárd USD v roku 2026, informoval tento týždeň Úrad pre rozpočtovú zodpovednosť (OBR). A nárast znamená, že priemerná dlhová záťaž na domácnosť [...]

Čo nám vykvitlo v Diablovej záhradke

19.11.2023

42. deň takzvanej vojny v Gaze dosiahla Bidenova administratíva svoje prvé „víťazstvo“ – Netanjahu vojnový kabinet pristúpil konečne na požiadavku povoliť palivo do Gazy pre minimálny chod odsoľovacích zariadení a kanalizačných systémov. Povoľujú dve nákladné autá s palivom denne a vypočítali, že pri 2 – 4 % bežnej spotreby v Gaze sa palivo neodkloní ani [...]

Rastúce nebezpečenstvo WWIII jasné!

12.11.2023

Ruské ministerstvo zahraničných vecí 6. novembra vo vyhlásení oznámilo, že odstúpi od Zmluvy o konvenčných silách v Európe (CFE) s účinnosťou od 7. novembra o 0:00 hod. 2023, uvádza sa v stanovisku ministerstva: “Medzinárodný právny dokument, ktorý bol pozastavený našou krajinou v roku 2007, je preto pre nás minulosťou. Dokonca aj formálne zachovanie zmluvy CFE sa [...]

Kyjev, EÚ, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Ursula von der Leyenová

Najmocnejší Európania 2024: Nositeľ zmeny Tusk, rojko Zelenskyj, Putinova bankárka ako narušiteľka

29.11.2023 00:00

Server Politico vybral 28 osobností, ktoré budú mať najväčší vplyv v Európe v roku 2024. Dostal sa medzi ne aj Maroš Šefčovič.

Keňa, záplavy

Ničivé záplavy v Keni majú už najmenej 120 obetí

28.11.2023 23:14

Kenskí meteorológovia upozorňovali, že počas krátkeho obdobia dažďov budú zrážky silnejšie než obvykle. Prezident však tieto predpovede spochybňoval.

poľsko, baňa

Pri prasknutí potrubia zomreli v Poľsku štyria baníci

28.11.2023 22:48

V čase nehody bolo v podzemí šesť baníkov. Dvoch preživších previezli do nemocnice.

Polícia / Policajná páska /

V okrese Dunajská Streda našli v kanáli mŕtvu ženu. Nevylúčili cudzie zavinenie

28.11.2023 21:48

Prípad si prevzali krajskí kriminalisti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 108
Celková čítanosť: 212248x
Priemerná čítanosť článkov: 1965x

Autor blogu

Kategórie