Založ si blog

Španielsko pokorilo svedkov Jehovových

Mimoriadna správa zo Španielska oznamuje, že pobočka Strážnej Veže prehrala súdny spor so Španielskym Združením Obetí Strážnej Veže (ŠZOSV)! Žalobca, ktorý je dnes španielska pobočka Jehovových svedkov, chcela, žiadala, aby bola internetová stránka odporcu https://victimasdetestigosdejehova.org stiahnutá z internetu! Chceli tiež, aby bola zrušená zákonná registrácia ŠZOSV!

A zároveň chceli, aby ŠZOSV a všetok jej „škodlivý obsah“ bol odstránený z internetu! Pobočka SV zo Španielska požadovala, aby nešírili komentáre a podobné diseminačné informácie, ktoré útočili na “Čestné Právo” náboženstva Jehovových svedkov! Ale ako kompenzáciu požadovali, aby im Asociácia obetí SV zaplatila škodu vo výške 25 000 eur.

Pobočka SV tiež požiadala súd, aby požadoval od odporcu, aby zverejnil výsledok rozhodnutia rozsudku na každej platforme, ktorú mala a používala na šírenie svojho „nezákonného zasahovania“, do „Čestného Práva“ organizácie SV. Ale na dôvažok, Organizácia Jehovových svedkov chcela, aby odporca ŠZOSV zaplatil všetky súdne trovy!

Argumentom, že náboženské vyznanie SJ predstavuje „kult“, súdny dvor vysvetlil, že publikácie Jehovových svedkov svedčia o nadmernej kontrole vykonávanej nad životmi svojich členov v záležitostiach, ktoré by moderná španielska spoločnosť považovala za pozitívne, ako napríklad vysokoškolské štúdium, vzťahy s ľuďmi rôzneho vierovyznania alebo ich nedostatok, sobáše ľudí s rôznym náboženským cítením ako znak pluralizmu a zdravého spolužitia!

Španielsky slovník definuje „kult“ ako „uzavreté spoločenstvo duchovnej povahy, čo vedie vodca, ktorý uplatňuje nad svojimi nasledovníkmi charizmatickú moc“, pričom charizmatická sila sa chápe aj ako „vnucujúca alebo indoktrinujúca moc“. Kľúčovým prvkom tejto definície je, že náboženská komunita je odrezaná od spoločnosti a jej členovia sú nútení jej vodcami poslúchať ich pravidlá, ich varovania a rady!

Súdny dvor tiež uznal argument organizácie, že ide o dobre známe a oficiálne uznané náboženstvo. Tento stav ich ale vôbec však nestavia mimo kritiky! V právnom systéme Španielska nie je nič, čo by chránilo náboženstvo pred pravdivou kritikou založenou na jeho vlastnom správaní voči jeho súčasným a bývalým členom. 74-stranový rozsudok bude čoskoro k dispozícii. Možno sa Organizácia rozhodne odvolať sa proti tomuto rozhodnutiu na Najvyšší súd EÚ. Ale to by potvrdilo to, čo hovoria Príslovia 4:19!

Začiatok idei Nového Svetového Poriadku

10.05.2024

V roku 1910 sa skupina medzinárodných bankárov tajne stretla na malom ostrove pri pobreží Georgie, zvanom Jekyll. Ich plán: sformulovať program zničiť finančnú štruktúru Ameriky. Aby to urobili, oni presadil Woodrowa Wilsona do prezidentského úradu, ale v roku 1913 Woodrow Wilson podpísal zákon o federálnych rezervách, a ajfederálnu daň z príjmu. Roku 1921 títo [...]

Poisťovne plánujú klimatické uzamknutia!

30.04.2024

Niektoré poisťovne menia svoje politiky pre korporácie a prerušenia podnikania, čo sa zdá byť v očakávaní vládnych blokád, pre klimatické zmeny, pod označením „udalosti počasia“. Zdá sa ale, že vláda sa toto leto pripravuje na nové blokády pod zámienkou klimatických zmien. A lenže sa už pripravujú na obmedzenie cestovania od začiatku do polovice júna. Tiež, že [...]

Skutočný dôvod existencie Strážnej Veže

28.04.2024

Koniec 19. Storočia bol charakterizovaný nárastom študentov Biblie vo forme mnohých skupín, očakávajúcich druhý príchod Ježiša Krista. Medzi nimi boli mnohé skupiny adventistov a evanjelikov devätnásteho storočia. V tom čase mali začiatok aj svedkovia Jehovoví, ale pod menom Študenti Biblie, vedení horlivým kresťanom pod menom Chase T. Russell, ktorý ich formoval do [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

SR Košice nemocnica poliklinika zdravotníctvo KEX

Penta posilňuje svoj vplyv v zdravotníctve. Štát jej za 11 miliónov eur predal košickú nemocnicu

27.05.2024 17:17

Železnice sa snažili areál neúspešne predať od roku 2021, kedy bola vyvolávacia cena až 13,3 milióna eur.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Po atentáte na Fica sa začali v online priestore šíriť hoaxy, napríklad „ukrajinská stopa“

27.05.2024 17:10

Podľa projektu Infosecurity.sk išlo v prvom rade o obviňovanie opozičných politických strán či médií hlavného prúdu z toho, že čin vyprovokovali.

krajná pravica

Štvrtina europarlamentu krajne pravicová? Le Penová vyzvala Meloniovú na vytvorenie superskupiny

27.05.2024 16:54

Nacionalistické strany v celej Európskej únii by mali z júnových volieb vyjsť výrazne silnejšie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 125
Celková čítanosť: 246150x
Priemerná čítanosť článkov: 1969x

Autor blogu

Kategórie