Založ si blog

Strážna Veža – náboženstvo v kríze!

Jehovovi svedkovia sa vždy vyhlasovali za „najšťastnejších ľudí na zemi“, ale určité udalosti v súčasnosti a v nie tak ďalekej minulosti sú v rozpore s týmto tvrdením a vytvárajú obraz náboženstva, ktoré podlieha čoraz hlasnejším a revolučnejším protestným hnutiam zo strany bývalých členov, ale aj súčasných prívržencov!

V posledných rokoch v skutočnosti tisíce Jehovových svedkov verejne odsudzujú atmosféru pokrytectva, ktorá v komunite vládne. Sú to veriaci aj bývalí veriaci, ktorí surfujú po sieti a skrývajú sa za prezývkami, aby ich nikto nespoznal, pretože sa obávajú odplaty od náboženskej skupiny, ktorá netoleruje kritiku a námietky zvnútra!

Pokrok v počte nových sledovateľov začal stagnovať alebo klesať v mnohých západných krajinách, kde šírenie internetu umožnilo väčšine ľudí prístup k informáciám, ktoré boli kedysi zatajené v archívoch organizácie SV! Medzi zbormi sa začali šíriť pochybnosti, vzrástla nedôvera a správy sa rýchlo šírili. 

Ako ten, podľa ktorého boli Jehovovi svedkovia desať rokov, od roku 1991 do roku 2001, súčasťou OSN, svetovej politickej inštitúcie, ktorú sami vždy označovali za „satanskú inštitúciu“. Tento objav podnietil mnohých veriacich obviniť organizáciu z pokrytectva a nedôslednosti v súvislosti s tým, čo sa roky vyučovalo vo zboroch SJ po celom svete!

Začiatok idei Nového Svetového Poriadku

10.05.2024

V roku 1910 sa skupina medzinárodných bankárov tajne stretla na malom ostrove pri pobreží Georgie, zvanom Jekyll. Ich plán: sformulovať program zničiť finančnú štruktúru Ameriky. Aby to urobili, oni presadil Woodrowa Wilsona do prezidentského úradu, ale v roku 1913 Woodrow Wilson podpísal zákon o federálnych rezervách, a ajfederálnu daň z príjmu. Roku 1921 títo [...]

Poisťovne plánujú klimatické uzamknutia!

30.04.2024

Niektoré poisťovne menia svoje politiky pre korporácie a prerušenia podnikania, čo sa zdá byť v očakávaní vládnych blokád, pre klimatické zmeny, pod označením „udalosti počasia“. Zdá sa ale, že vláda sa toto leto pripravuje na nové blokády pod zámienkou klimatických zmien. A lenže sa už pripravujú na obmedzenie cestovania od začiatku do polovice júna. Tiež, že [...]

Skutočný dôvod existencie Strážnej Veže

28.04.2024

Koniec 19. Storočia bol charakterizovaný nárastom študentov Biblie vo forme mnohých skupín, očakávajúcich druhý príchod Ježiša Krista. Medzi nimi boli mnohé skupiny adventistov a evanjelikov devätnásteho storočia. V tom čase mali začiatok aj svedkovia Jehovoví, ale pod menom Študenti Biblie, vedení horlivým kresťanom pod menom Chase T. Russell, ktorý ich formoval do [...]

SR Košice nemocnica poliklinika zdravotníctvo KEX

Penta posilňuje svoj vplyv v zdravotníctve. Štát jej za 11 miliónov eur predal košickú nemocnicu

27.05.2024 17:17

Železnice sa snažili areál neúspešne predať od roku 2021, kedy bola vyvolávacia cena až 13,3 milióna eur.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Po atentáte na Fica sa začali v online priestore šíriť hoaxy, napríklad „ukrajinská stopa“

27.05.2024 17:10

Podľa projektu Infosecurity.sk išlo v prvom rade o obviňovanie opozičných politických strán či médií hlavného prúdu z toho, že čin vyprovokovali.

krajná pravica

Štvrtina europarlamentu krajne pravicová? Le Penová vyzvala Meloniovú na vytvorenie superskupiny

27.05.2024 16:54

Nacionalistické strany v celej Európskej únii by mali z júnových volieb vyjsť výrazne silnejšie.

vojak, Lešť, armáda, cvičenie, Slovenský štít 2024

Na Lešti ukázali hlavné miesto velenia druhej mechanizovanej brigády v poli

27.05.2024 16:40

Cvičenia Slovenský štít 2024 sa zúčastňuje viac ako tisíc príslušníkov Ozbrojených síl SR a zahraničných partnerov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 125
Celková čítanosť: 246144x
Priemerná čítanosť článkov: 1969x

Autor blogu

Kategórie