Založ si blog

Richard Dawkins a Boží podvod!

V mojich nedávnych internetových prechádzkach som narazil na zhrnutie knihy od Richarda Dawkinsa s názvom Boží podvod. Keďže nemám sklon čítať celú knihu, rád by som odpovedal na niekoľko súhrnných úvah, ktoré sú predpokladom pohľadu ateistov. Argument č. 1: Kto stvoril Stvoriteľa:

Pre kreacionistov je inteligentný Boh konečným a jednoduchým vysvetlením všetkého. Ale tu sa začína ‚jednoduchá‘ teistická pozícia rozpadávať. Ak sa dá povedať, že všetko má svoju pôvodnú príčinu v inteligentnom Bohu, potom si treba položiť zjavnú otázku – čo je hlavnou príčinou Boha? 

Kto ‘navrhol‘ Hlavného Dizajnéra? Môžete postulovať nekonečnú regresiu fyzického vesmíru, ktorá končí Bohom. Ale ak na prvom mieste nemôžete vysvetliť existenciu Boha, argument sa zrúti!? Argument ateistov nie je fundovaný. Vedci sa v podstate zhodujú, že vesmír mal svoj začiatok. 

V tom sú v zhode s Bibliou, ktorá sa otvára slovami: ‚Na začiatku’. Predpokladá sa, že na začiatku mala všetka existujúca hmota jediný pôvodný bod. To dáva zmysel. Vedci ho eufemisticky nazývajú Veľký tresk, okamih, keď superkoncentrovaná hmota explodovala a stále sa rozpína prázdnym priestorom.

Einstein odhalil koreláciu medzi hmotou a energiou pomocou svojho vzorca E = MC2, ktorý je základom pre uvoľňovanie energie z hmoty, čo naopak znamená, že energia je zdrojom hmoty. Odpoveď je potom jednoduchá a argument ateistov, že Boh nemôže existovať, pretože všetko musí mať dizajnéra, sa zrúti!

Začiatok idei Nového Svetového Poriadku

10.05.2024

V roku 1910 sa skupina medzinárodných bankárov tajne stretla na malom ostrove pri pobreží Georgie, zvanom Jekyll. Ich plán: sformulovať program zničiť finančnú štruktúru Ameriky. Aby to urobili, oni presadil Woodrowa Wilsona do prezidentského úradu, ale v roku 1913 Woodrow Wilson podpísal zákon o federálnych rezervách, a ajfederálnu daň z príjmu. Roku 1921 títo [...]

Poisťovne plánujú klimatické uzamknutia!

30.04.2024

Niektoré poisťovne menia svoje politiky pre korporácie a prerušenia podnikania, čo sa zdá byť v očakávaní vládnych blokád, pre klimatické zmeny, pod označením „udalosti počasia“. Zdá sa ale, že vláda sa toto leto pripravuje na nové blokády pod zámienkou klimatických zmien. A lenže sa už pripravujú na obmedzenie cestovania od začiatku do polovice júna. Tiež, že [...]

Skutočný dôvod existencie Strážnej Veže

28.04.2024

Koniec 19. Storočia bol charakterizovaný nárastom študentov Biblie vo forme mnohých skupín, očakávajúcich druhý príchod Ježiša Krista. Medzi nimi boli mnohé skupiny adventistov a evanjelikov devätnásteho storočia. V tom čase mali začiatok aj svedkovia Jehovoví, ale pod menom Študenti Biblie, vedení horlivým kresťanom pod menom Chase T. Russell, ktorý ich formoval do [...]

krajná pravica

Štvrtina europarlamentu krajne pravicová? Le Penová vyzvala Meloniovú na vytvorenie superskupiny

27.05.2024 16:54

Nacionalistické strany v celej Európskej únii by mali z júnových volieb vyjsť výrazne silnejšie.

vojak, Lešť, armáda, cvičenie, Slovenský štít 2024

Na Lešti ukázali hlavné miesto velenia druhej mechanizovanej brigády v poli

27.05.2024 16:40

Cvičenia Slovenský štít 2024 sa zúčastňuje viac ako tisíc príslušníkov Ozbrojených síl SR a zahraničných partnerov.

vojna na Ukrajine, Vovčansk

NATO je už v priamej konfrontácii s Ruskom a eskaluje konflikt na Ukrajine, tvrdí Kremeľ

27.05.2024 16:34

Aliancia podľa Peskova svojou militaristickou rétorikou "upadá do vojnového vytrženia".

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Mohla Ficova ochranka zasiahnuť lepšie? Experti nasimulovali atentát z Handlovej

27.05.2024 16:25

Venovali sa problému, či ochranka mohla v tomto prípade urobiť viac pre minimalizáciu dôsledkov útoku krátkou palnou zbraňou z bezprostrednej blízkosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 125
Celková čítanosť: 246143x
Priemerná čítanosť článkov: 1969x

Autor blogu

Kategórie