Založ si blog

Richard Dawkins a Boží podvod!

V mojich nedávnych internetových prechádzkach som narazil na zhrnutie knihy od Richarda Dawkinsa s názvom Boží podvod. Keďže nemám sklon čítať celú knihu, rád by som odpovedal na niekoľko súhrnných úvah, ktoré sú predpokladom pohľadu ateistov. Argument č. 1: Kto stvoril Stvoriteľa:

Pre kreacionistov je inteligentný Boh konečným a jednoduchým vysvetlením všetkého. Ale tu sa začína ‚jednoduchá‘ teistická pozícia rozpadávať. Ak sa dá povedať, že všetko má svoju pôvodnú príčinu v inteligentnom Bohu, potom si treba položiť zjavnú otázku – čo je hlavnou príčinou Boha? 

Kto ‘navrhol‘ Hlavného Dizajnéra? Môžete postulovať nekonečnú regresiu fyzického vesmíru, ktorá končí Bohom. Ale ak na prvom mieste nemôžete vysvetliť existenciu Boha, argument sa zrúti!? Argument ateistov nie je fundovaný. Vedci sa v podstate zhodujú, že vesmír mal svoj začiatok. 

V tom sú v zhode s Bibliou, ktorá sa otvára slovami: ‚Na začiatku’. Predpokladá sa, že na začiatku mala všetka existujúca hmota jediný pôvodný bod. To dáva zmysel. Vedci ho eufemisticky nazývajú Veľký tresk, okamih, keď superkoncentrovaná hmota explodovala a stále sa rozpína prázdnym priestorom.

Einstein odhalil koreláciu medzi hmotou a energiou pomocou svojho vzorca E = MC2, ktorý je základom pre uvoľňovanie energie z hmoty, čo naopak znamená, že energia je zdrojom hmoty. Odpoveď je potom jednoduchá a argument ateistov, že Boh nemôže existovať, pretože všetko musí mať dizajnéra, sa zrúti!

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

09.08.2022

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘! To [...]

Proroctvo Daniela v priamom prenose!

01.08.2022

“Cap sa veľmi povyšoval, ale keď zmocnel, jeho veľký roh sa zlomil a na jeho mieste vyrástli štyri nápadné rohy na štyri svetové strany. Z jedného z nich vyrástol ďalší roh, malý, ktorý sa veľmi zväčšoval smerom na juh, na východ a k Okrase. Zväčšil sa tak, že dosiahol až k nebeskému vojsku, strhol na zem niektorých z vojska [...]

V celej Európe budú zhasínať lampy!

30.07.2022

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj [...]

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Demokracia či demobláznovstvo? Čínsky hovorca si podal Američanov

09.08.2022 19:00

Aj karikatúra, ktorú zverejnil čínsky hovorca ministerstva zahraničných vecí na sociálnej sieti, ukazuje, že vo vzťahoch Číny a USA to stále viac škrípe.

Melitopol

Nový Krym? V Záporoží Rusi chystajú referendum

09.08.2022 18:35

Okupačná správa záporožského regiónu oficiálne ohlásila prípravy na "referendum" o pripojení tejto ukrajinskej oblasti k Rusku.

parlament národná rada nrsr

Zomrel exposlanec a bývalý starosta Ružinova Pavol Kubovič

09.08.2022 17:17, aktualizované: 17:53

Informoval starosta Martin Chren.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 95501x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie