Založ si blog

My však uvažujeme ako Kristus!

Tento článok je založený na dvoch biblických veršoch, podľa ktorých si môžeme utvoriť skoro detailný obraz o tom, čo sa vlastne deje v celom svete z hľadiska Stvoriteľa všetkého života na nebi, ale i na Zemi a Zvrchovaného vládcu celého vesmíru na celú večnosť! Prvým je inšpirovaný verš napísaný apoštolom Pavlom:

“Telesný človek neprijíma veci Božieho ducha, lebo ich považuje za nezmysel, a nemôže ich pochopiť, pretože sa posudzujú duchovne. Ale duchovný človek posudzuje všetko, kým jeho neposudzuje nikto. Veď ‚kto spoznal, ako uvažuje Jehova, aby ho poučoval‘? My však uvažujeme ako Kristus.” – 1. Korintským 2:14-16.

Iné biblické verzie prekladajú slová ‚kto spoznal, ako uvažuje Jehova, aby ho poučoval’ slovami ‘kto spoznal myseľ Boha, aby ho poučoval? My však máme myseľ Krista! Druhý verš je z biblickej knihy Žalmov a hovorí takto: ‚Seď po mojej pravici, kým ti nepoložím tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy’. – Žalm 110:1.

Stvoriteľ a Zvrchovaný Vládca vesmíru hovorí svojmu synovi, Ježišovi Kristovi, aby po jeho pravici čakal, až on privedie celosvetovú situáciu k presnému bodu, kedy jeho syn Michael, (Ježiš), majúc všetkých svojich nepriateľov akoby ‘podnož‘ pod svojimi nohami, začne vládnuť so svojimi 144 000 spoločníkmi z neba!

To znamená, že všetko, čo sa odohráva na celosvetovej úrovni môžeme pochopiť len v súlade s tými biblickými proroctvami, ktoré sa spĺňaju do všetkých detailov tak, ako to už bolo predpovedané v Biblii od samého začiatku! Ale len tí, ktorí ‘uvažujú‘ ako Ježiš Kristus vedia, čo sa vlastne deje a ako sa to všetko splní!

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

09.08.2022

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘! To [...]

Proroctvo Daniela v priamom prenose!

01.08.2022

“Cap sa veľmi povyšoval, ale keď zmocnel, jeho veľký roh sa zlomil a na jeho mieste vyrástli štyri nápadné rohy na štyri svetové strany. Z jedného z nich vyrástol ďalší roh, malý, ktorý sa veľmi zväčšoval smerom na juh, na východ a k Okrase. Zväčšil sa tak, že dosiahol až k nebeskému vojsku, strhol na zem niektorých z vojska [...]

V celej Európe budú zhasínať lampy!

30.07.2022

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj [...]

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 95517x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie