Založ si blog

Drak stál nehybne na morskom piesku!

Kniha Zjavenie je ako prorocký portál. Nie je to len správa o udalostiach, ktoré prídu, ale je to okno do neviditeľnej duchovnej dimenzie! 12. kapitola predstavuje veľké znamenie v nebi: “V nebi bolo vidieť veľké znamenie: Žena bola odetá slnkom, pod nohami mala mesiac a na hlave korunu z 12 hviezd. Bola tehotná a kričala v pôrodných bolestiach, lebo začínala rodiť.” – Zjavenie 12:1,2. 

Potom v nebi vypukne vojna: “V nebi vypukla vojna: Michael a jeho anjeli bojovali s drakom. Bojoval aj drak a jeho anjeli, ale nezvíťazili a už sa pre nich nenašlo miesto v nebi. Preto bol zvrhnutý veľký drak, ten prahad, ktorý sa nazýva Diabol a Satan, ktorý zvádza celý svet. Bol zvrhnutý na zem a jeho anjeli boli zvrhnutí s ním.” – Zjavenie 12:7-9.

To, čo sa deje v nebi, pozemšťania nezistia ani nemôžu pochopiť. Neexistuje ale vôbec žiadne elektronické zariadenie alebo ďalekohľad, ktorý by dokázal nahliadnuť do vysokej nebeskej duchovnej ríše. Vojna, ktorá tam pred druhým príchodom Ježiša Krista ihneď vypukne, a konečné zvrhnutie Satana Diabla a všetkých jeho démonských anjelov bude rozpoznateľné až potom!

A keď bude hlava šelmy smrteľne zasiahnutá a uzdravená, potom budú svätí cielení a rozdrvení. Nie je pochýb – aspoň podľa mňa – o tom, že vojna v nebi sa nekonala v roku 1914! Všetko, čo Strážna Veža učila v súvislosti s rokom 1914, je ale súčasťou pôsobenia Satana – klamlivého vplyvu, pod ktorým svedkovia Jehovovi pracujú podľa vôľe Božej! 

Základné princípy učenia Abdrušina

24.01.2023

Dielo Posolstvo Grálu predstavuje to čo si Oskar Ernst Bernhardt sám (umelecké meno nemeckého spisovateľa-filozofa Abdrušina) predstavil, ako ucelený obraz celého sveta, jeho stvorenia a zákonov, ktoré ho riadia, a miesta človeka v ňom. Zároveň je aj jeho praktickým usmernením pre človeka túžiaceho po Pravde, i po živote podľa Božej vôle. Autor diela Posolstvo Grálu sa [...]

Koho si vyvolil Boh Stvoriteľ za svojich!

21.01.2023

“Bratia, veď viete aj podľa seba, že Boh Jehova nepovolal mnoho tých, ktorí sú múdri z ľudského hľadiska, ani mnoho mocných, ani mnoho urodzených. Vyvolil si to, čo je pre svet nezmyselné, aby zahanbil múdrych. Vyvolil si to, čo je pre svet slabé, aby zahanbil silných. A vyvolil si to, čo je pre svet bezvýznamné a čím sa pohŕda – to, čo sa považuje za nič – [...]

Len Jehova Boh je hodný našej dôvery!

16.01.2023

Ako ukázala ľudská skúsenosť v histórii, je hlúposť dôverovať ľudskej múdrosti, ktorá nerešpektuje podstatné veci života. Nemôžeme dôverovať človeku, že vyrieši obrovské problémy ľudskej rodiny. Len Jehova Boh, náš Všemohúci Stvoriteľ, má lieky na všetky neduhy! Takže keď ide o takú veľkú životnú záležitosť, ako hľadanie vedenia v týchto dnešných [...]

Miloš Zeman

Zeman končí. Nezanechá myšlienkový odkaz, tvrdí politológ

29.01.2023 14:00

Po desiatich rokoch nahradí Miloša Zemana v prezidentskom kresle Petr Pavel. Čo po súčasnej hlave štátu v českej politike zostane?

Peter Pčolinský

Pčolinský: Ak neprejde ani jeden termín volieb, nastúpi úradnícka vláda

29.01.2023 13:40

Potvrdil, že Sme rodina je za najskorší termín volieb.

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Pavel: Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky

29.01.2023 12:24

Pavel tiež zopakoval, že by rád spoločne s Čaputovou navštívil Ukrajinu.

Rishi Sunak

Britský premiér Sunak odvolal predsedu Konzervatívnej strany Zahawiho

29.01.2023 11:18

Dôvodom je závažné porušenie pravidiel platných pre členov vlády, ktorého sa dopustil pri riešení svojich daňových nezrovnalostí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 120934x
Priemerná čítanosť článkov: 1920x

Autor blogu

Kategórie