Založ si blog

Apoštol Ján – predobraz bratov Krista!

Okolo roku 96 n.l apoštol Ján bol inšpirovaný napísať poslednú knihu Biblie – Zjavenie. Napísal ju v čase, keď bol na ostrove Patmos v Stredozemnom mori, na západ od dnešného Turecka. Alebo ako to on opísal videnie, sám apoštol, pod inšpiráciou, takto:

“Ja, Ján, váš brat, ktorý ako nasledovník Ježiša vytrváva v súžení tak ako vy a bude mať s vami účasť na kráľovstve, som bol na ostrove Patmos, lebo som hovoril o Bohu a vydával svedectvo o Ježišovi.” – Zjavenie 1:9. 

Ostrov Patmos, na ktorom bol apoštol Ján uväznený, podľa dostupných zdrojov, ako grécky výraz môže mať niekoľko významov. Medzi nich patria: smrteľný, moje zabitie alebo aj byť šliapaný alebo pošliapaný, ale podľa kontextu, v ktorom sa vyskytuje.  

Tieto výrazy presne opisujú situáciu, v ktorej sa dnes nachádza väčšina pomazaných bratov a sestier Ježiša Krista a duchovných adoptovaných detí Jehovu Boha. Ocitli sa v takzvanom väzení alebo izolácii z hľadiska väčšiny uctievaleľov Všemohúceho Boha!

Napriek tomu, tak ako apoštol Ján, i oni dnes dostávajú od svojho láskavého nebeského Otca videnia alebo hlbšie pochopenie významu starovekých proroctiev, ale aj poznanie a pochopenie dnešnej situácie z hľadiska toku času, v ktorom sa dnes nachádzame!

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

09.08.2022

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘! To [...]

Proroctvo Daniela v priamom prenose!

01.08.2022

“Cap sa veľmi povyšoval, ale keď zmocnel, jeho veľký roh sa zlomil a na jeho mieste vyrástli štyri nápadné rohy na štyri svetové strany. Z jedného z nich vyrástol ďalší roh, malý, ktorý sa veľmi zväčšoval smerom na juh, na východ a k Okrase. Zväčšil sa tak, že dosiahol až k nebeskému vojsku, strhol na zem niektorých z vojska [...]

V celej Európe budú zhasínať lampy!

30.07.2022

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj [...]

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Demokracia či demobláznovstvo? Čínsky hovorca si podal Američanov

09.08.2022 19:00

Aj karikatúra, ktorú zverejnil čínsky hovorca ministerstva zahraničných vecí na sociálnej sieti, ukazuje, že vo vzťahoch Číny a USA to stále viac škrípe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 95510x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie