Založ si blog

Adam – vzdelaný vedec a spisovateľ

A môžeme pridať ešte jeden prívlastok – dokonalý! Nie, Adam nebol stvorený taký. Bol ale stvorený ako dokonalý pozemský Boží syn, s dokonalou schopnosťou stať sa takým vzdelaným vedcom a spisovateľom! 

Ako dôkaz jeho vedeckej schopnosti môžeme dať jeho úspešné dokončenie prvej úlohy od jeho nebeského Otca, Jehovu Boha a Zvrchovaného Stvoriteľa a Absolútneho Vládcu celého vesmíru! Potom Boh povedal:

“Urobme človeka na svoj obraz, aby sa nám podobal. Nech vládne nad morskými rybami, nebeským vtáctvom, domácimi zvieratami a všetkými plazmi, ktoré sa pohybujú po zemi. Nech vládne nad celou zemou.“ – 1. Mojžišova 1:26.

Jasné, že Jehova Boh o Adamovi hovoril so svojim nebeským synom Michaelom, ktorý štyri tisíc rokov potom sa predstavil ľudstvu ako dokonalý muž menom Ježiš Kristus, syn tesára Jozefa v Nazarete. Potom Jehova povedal:

“A Boh Jehova vytvoril zo zeme všetky divé zvieratá a všetko nebeské vtáctvo a privádzal ich k človeku, aby videl, ako ich nazve. Každý živý tvor sa mal volať tak, ako ho človek nazve.” – 1. Mojžišova 2:19.

Tu preukázal Adam ako dokonalý Boží syn vedecké schopnosti tak, že dal opisné mená všetkým zvieratám, vtákom a rybám. Je veľmi pravdepodobné, že táto vedecká úloha mu mohla trvať aj celých 40 rokov! O Adamovi ako spisovateľovi, Mojžiš napísal:

“Toto je záznam (kniha) o Adamovom potomstve. Keď Boh stvoril Adama, utvoril ho na svoju podobu. Stvoril ich ako muža a ženu. V deň, keď ich stvoril, ich požehnal a dal im meno Človek (ľudstvo).” – 1. Mojžišova 5:1, 2.

Tretia svetová vojna je s informáciami!

18.04.2024

Významní rečníci, vrátane profesora M. Inoueho a výskumníka modernej histórie Chikatsu Hayashiho, predniesli v Japonsku presvedčivé prejavy pred demonštrantmi, ktoré odhalili znepokojujúcu dynamiku medzi globálnymi zdravotníckymi autoritami a farmaceutickými agendami! Vyzval ľudí, aby sa postavili proti aplikovaniu genetických vakcín do svojich tiel, čím naznačil, že [...]

Ťažko rozoznateľné výroky odpadlíka SV!

05.04.2024

Nemohol som si odpustiť citovať “démonické” poznámky-odpovede autora knihy Sám Jehova sa stal Kráľom, mnohých podkastov, a aj článkov a jeho internetného fóra, kde veľmi ľstivým, skoro ale i nerozoznateľným slobodomurárskym štýlom, ktorý používajú predstavitelia SV, takzvaný (ešte dnes Kristom nezvolený) Verný a Rozvážny Otrok v Ježišovom druhom príchode: [...]

Učitelia v DE zakázali žiakom piť vodu!

18.03.2024

Desiatkam malých školákov v jednej progresivistickej škole v Nemecku bolo povedané, že nemôžu piť vodu, pretože by to mohlo uraziť moslimov, ktorí dodržiavajú pôsť počas aktuálne prebiehajúceho ramadánu! Médium NIUS v Nemecku, prinieslo túto správu, že piataci informovali svojich rodičov o tomto incidente po tom, čo sa dvaja učitelia v škole rozhodli nechať ich [...]

Jemen, USS Carney

Loď v Červenom mori zostrelila raketu, k útoku sa prihlásili húsíovia

25.04.2024 08:40

Vypálená raketa pravdepodobne mierila na loď MV Yorktown plaviacu sa pod americkou vlajkou.

súdne pojednávanie, Mikuláš Černák

Boss bossov pred súdom, aj keď o to nežiadal. Dostane sa Mikuláš Černák na slobodu? Dôkazy stále pribúdajú

25.04.2024 08:00, aktualizované: 08:19

Kedy sa dozvieme verdikt, zatiaľ nie je známe. V prípade ešte stále pribúdajú návrhy na doplnenie dokazovania a procesné strany ich môžu podať aj počas pojednávania.

vojna na Ukrajine, Charkov

Poľsko chce poslať Ukrajincov domov bojovať. Podľa ministra sú Poliaci pobúrení, keď vidia mladých z Ukrajiny vysedávať v ich kaviarňach

25.04.2024 06:24

Poľsko je pripravené pomôcť Ukrajine pri návrate mužov vo vojenskom veku, uviedol poľský minister obrany.

SR ÚV MZ Fico Dolinková rokovanie kontrola TK BAX

Kontrolóri o stave zdravotníctva: Štát na jeho riadenie rezignoval, dôsledky pre pacientov sú alarmujúce

25.04.2024 06:05

Nemáme prehľad o financiách, nemodernizujeme a najakútnejším problémom je chýbajúci lekársky a ošetrovateľský personál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 122
Celková čítanosť: 239546x
Priemerná čítanosť článkov: 1963x

Autor blogu

Kategórie