Založ si blog

Adam – vzdelaný vedec a spisovateľ

A môžeme pridať ešte jeden prívlastok – dokonalý! Nie, Adam nebol stvorený taký. Bol ale stvorený ako dokonalý pozemský Boží syn, s dokonalou schopnosťou stať sa takým vzdelaným vedcom a spisovateľom! 

Ako dôkaz jeho vedeckej schopnosti môžeme dať jeho úspešné dokončenie prvej úlohy od jeho nebeského Otca, Jehovu Boha a Zvrchovaného Stvoriteľa a Absolútneho Vládcu celého vesmíru! Potom Boh povedal:

“Urobme človeka na svoj obraz, aby sa nám podobal. Nech vládne nad morskými rybami, nebeským vtáctvom, domácimi zvieratami a všetkými plazmi, ktoré sa pohybujú po zemi. Nech vládne nad celou zemou.“ – 1. Mojžišova 1:26.

Jasné, že Jehova Boh o Adamovi hovoril so svojim nebeským synom Michaelom, ktorý štyri tisíc rokov potom sa predstavil ľudstvu ako dokonalý muž menom Ježiš Kristus, syn tesára Jozefa v Nazarete. Potom Jehova povedal:

“A Boh Jehova vytvoril zo zeme všetky divé zvieratá a všetko nebeské vtáctvo a privádzal ich k človeku, aby videl, ako ich nazve. Každý živý tvor sa mal volať tak, ako ho človek nazve.” – 1. Mojžišova 2:19.

Tu preukázal Adam ako dokonalý Boží syn vedecké schopnosti tak, že dal opisné mená všetkým zvieratám, vtákom a rybám. Je veľmi pravdepodobné, že táto vedecká úloha mu mohla trvať aj celých 40 rokov! O Adamovi ako spisovateľovi, Mojžiš napísal:

“Toto je záznam (kniha) o Adamovom potomstve. Keď Boh stvoril Adama, utvoril ho na svoju podobu. Stvoril ich ako muža a ženu. V deň, keď ich stvoril, ich požehnal a dal im meno Človek (ľudstvo).” – 1. Mojžišova 5:1, 2.

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

09.08.2022

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘! To [...]

Proroctvo Daniela v priamom prenose!

01.08.2022

“Cap sa veľmi povyšoval, ale keď zmocnel, jeho veľký roh sa zlomil a na jeho mieste vyrástli štyri nápadné rohy na štyri svetové strany. Z jedného z nich vyrástol ďalší roh, malý, ktorý sa veľmi zväčšoval smerom na juh, na východ a k Okrase. Zväčšil sa tak, že dosiahol až k nebeskému vojsku, strhol na zem niektorých z vojska [...]

V celej Európe budú zhasínať lampy!

30.07.2022

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj [...]

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Demokracia či demobláznovstvo? Čínsky hovorca si podal Američanov

09.08.2022 19:00

Aj karikatúra, ktorú zverejnil čínsky hovorca ministerstva zahraničných vecí na sociálnej sieti, ukazuje, že vo vzťahoch Číny a USA to stále viac škrípe.

Melitopol

Nový Krym? V Záporoží Rusi chystajú referendum

09.08.2022 18:35

Okupačná správa záporožského regiónu oficiálne ohlásila prípravy na "referendum" o pripojení tejto ukrajinskej oblasti k Rusku.

parlament národná rada nrsr

Zomrel exposlanec a bývalý starosta Ružinova Pavol Kubovič

09.08.2022 17:17, aktualizované: 17:53

Informoval starosta Martin Chren.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 95500x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie