Založ si blog

Rozprávkova úvaha evolucionistu …

Existujú rôzne formy rozprávok v živote ľudí v celom spektre histórie pozemšťanov. Napríklad máme takzvané fantastické rozprávky, ktoré sa nikdy nestali, ale musia sa opierať o určitú realitu, ktorá je často, tak povedané – fantastická alebo neznáma.

Potom tu máme ľudové rozprávky pre deti, ale keby sme hľadali ich zdroj, tak v celej poctivosti by sme museli priznať, že sú založené na tom, čo sa už v minulosti stalo, či reálne alebo len zdanlivo, pretože ináč by sme museli priznať nadpozemské veci!

A potom tu máme rozpravky, ktoré jednoducho prevracajú historickú skutočnosť a prezentujú ju ako – predsa len ako zlú rozprávku…:-) Rád by som pri tejto príležitosti spomenul jednu takú rozprávku, ktorá bola jednoducho kritikou inej rozprávky:

“Rozprávkové príbehy kresťanského náboženstva podávane ako pravda povznášajúce a utvrdzujú človeka aby uveril, že existuje niečo väčšie, čo riadi naše osudy a nedá v konečnom dôsledku dopustiť aby nespravodlivosť zvíťazila. Ako to chcú dosiahnuť? 

Podľa Starého Zákona to chceli dosiahnúť genocídou, ale podľa Nového Zákona strachom z pekla, kde tí čo neuveria budú sa na večne časy tam opekať. Už zakladateľ kresťanstva apoštol Pavol také rozprávky potvrdil halucináciou o svojom božom poslaní!

Tá sa objavila až po jeho páde z koňa na hlavu, ale to nestačilo! Musel sa začať oháňať vyhrážkami o Božej moci alebo treste za pochybnosti, ak mu neuveria! ‚Každý nech sa poddá vyššej moci, lebo niet moci, ktorá by nebola od Boha’, citujúc knihu Rimanom.

Príroda je zjavne dokonalá, ale to neznamená, že ju niekto stvoril, ale to práve znamená, že milióny rokov sa tvorila a to čo neuspelo odumrelo. Človek je výtvor prírody a preto má konať tak ako príroda a to čo doteraz neuspelo musí opustiť.” Znie to ako nerozprávka!

Môže jednotlivec tvoriť niečo z ničoho?!

09.08.2022

Zvážte si túto myšlienku: ‚V skutočnosti sa nič nové nevytvára. Osoba si niečo pamätá alebo stavia na predchádzajúcich znalostiach pridaním ďalšieho logického kroku v dlhom historickom procese. Prečo tieto tvrdenia? Pretože ak človek skutočne tvoril niečo nové, odkiaľ to vzišlo? Nemohlo to prísť odnikadiaľ! V určitom zmysle to už muselo tu byť‘! To [...]

Proroctvo Daniela v priamom prenose!

01.08.2022

“Cap sa veľmi povyšoval, ale keď zmocnel, jeho veľký roh sa zlomil a na jeho mieste vyrástli štyri nápadné rohy na štyri svetové strany. Z jedného z nich vyrástol ďalší roh, malý, ktorý sa veľmi zväčšoval smerom na juh, na východ a k Okrase. Zväčšil sa tak, že dosiahol až k nebeskému vojsku, strhol na zem niektorých z vojska [...]

V celej Európe budú zhasínať lampy!

30.07.2022

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” – Rimanom 15:4. 4. augusta 1914 o 23:00 Británia vyhlásila vojnu Nemecku, čím sa ukončil mesiac diplomatických intenzívnych manévrov nielen zo strany britského ministra zahraničných vecí Sira Edwarda Graya, ale aj [...]

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 95528x
Priemerná čítanosť článkov: 2033x

Autor blogu

Kategórie