Založ si blog

Rozprávkova úvaha evolucionistu …

Existujú rôzne formy rozprávok v živote ľudí v celom spektre histórie pozemšťanov. Napríklad máme takzvané fantastické rozprávky, ktoré sa nikdy nestali, ale musia sa opierať o určitú realitu, ktorá je často, tak povedané – fantastická alebo neznáma.

Potom tu máme ľudové rozprávky pre deti, ale keby sme hľadali ich zdroj, tak v celej poctivosti by sme museli priznať, že sú založené na tom, čo sa už v minulosti stalo, či reálne alebo len zdanlivo, pretože ináč by sme museli priznať nadpozemské veci!

A potom tu máme rozpravky, ktoré jednoducho prevracajú historickú skutočnosť a prezentujú ju ako – predsa len ako zlú rozprávku…:-) Rád by som pri tejto príležitosti spomenul jednu takú rozprávku, ktorá bola jednoducho kritikou inej rozprávky:

“Rozprávkové príbehy kresťanského náboženstva podávane ako pravda povznášajúce a utvrdzujú človeka aby uveril, že existuje niečo väčšie, čo riadi naše osudy a nedá v konečnom dôsledku dopustiť aby nespravodlivosť zvíťazila. Ako to chcú dosiahnuť? 

Podľa Starého Zákona to chceli dosiahnúť genocídou, ale podľa Nového Zákona strachom z pekla, kde tí čo neuveria budú sa na večne časy tam opekať. Už zakladateľ kresťanstva apoštol Pavol také rozprávky potvrdil halucináciou o svojom božom poslaní!

Tá sa objavila až po jeho páde z koňa na hlavu, ale to nestačilo! Musel sa začať oháňať vyhrážkami o Božej moci alebo treste za pochybnosti, ak mu neuveria! ‚Každý nech sa poddá vyššej moci, lebo niet moci, ktorá by nebola od Boha’, citujúc knihu Rimanom.

Príroda je zjavne dokonalá, ale to neznamená, že ju niekto stvoril, ale to práve znamená, že milióny rokov sa tvorila a to čo neuspelo odumrelo. Človek je výtvor prírody a preto má konať tak ako príroda a to čo doteraz neuspelo musí opustiť.” Znie to ako nerozprávka!

Začiatok idei Nového Svetového Poriadku

10.05.2024

V roku 1910 sa skupina medzinárodných bankárov tajne stretla na malom ostrove pri pobreží Georgie, zvanom Jekyll. Ich plán: sformulovať program zničiť finančnú štruktúru Ameriky. Aby to urobili, oni presadil Woodrowa Wilsona do prezidentského úradu, ale v roku 1913 Woodrow Wilson podpísal zákon o federálnych rezervách, a ajfederálnu daň z príjmu. Roku 1921 títo [...]

Poisťovne plánujú klimatické uzamknutia!

30.04.2024

Niektoré poisťovne menia svoje politiky pre korporácie a prerušenia podnikania, čo sa zdá byť v očakávaní vládnych blokád, pre klimatické zmeny, pod označením „udalosti počasia“. Zdá sa ale, že vláda sa toto leto pripravuje na nové blokády pod zámienkou klimatických zmien. A lenže sa už pripravujú na obmedzenie cestovania od začiatku do polovice júna. Tiež, že [...]

Skutočný dôvod existencie Strážnej Veže

28.04.2024

Koniec 19. Storočia bol charakterizovaný nárastom študentov Biblie vo forme mnohých skupín, očakávajúcich druhý príchod Ježiša Krista. Medzi nimi boli mnohé skupiny adventistov a evanjelikov devätnásteho storočia. V tom čase mali začiatok aj svedkovia Jehovoví, ale pod menom Študenti Biblie, vedení horlivým kresťanom pod menom Chase T. Russell, ktorý ich formoval do [...]

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa, mimoriadne1, mim1

Do hasičov počas zásahu na diaľnici D1 vrazilo auto, na pomoc im letí vrtuľník

27.05.2024 18:10

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby o tom informuje na sociálnej sieti.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

SR Košice nemocnica poliklinika zdravotníctvo KEX

Penta posilňuje svoj vplyv v zdravotníctve. Štát jej za 11 miliónov eur predal košickú nemocnicu

27.05.2024 17:17

Železnice sa snažili areál neúspešne predať od roku 2021, kedy bola vyvolávacia cena až 13,3 milióna eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 125
Celková čítanosť: 246163x
Priemerná čítanosť článkov: 1969x

Autor blogu

Kategórie