Založ si blog

Rozprávkova úvaha evolucionistu …

Existujú rôzne formy rozprávok v živote ľudí v celom spektre histórie pozemšťanov. Napríklad máme takzvané fantastické rozprávky, ktoré sa nikdy nestali, ale musia sa opierať o určitú realitu, ktorá je často, tak povedané – fantastická alebo neznáma.

Potom tu máme ľudové rozprávky pre deti, ale keby sme hľadali ich zdroj, tak v celej poctivosti by sme museli priznať, že sú založené na tom, čo sa už v minulosti stalo, či reálne alebo len zdanlivo, pretože ináč by sme museli priznať nadpozemské veci!

A potom tu máme rozpravky, ktoré jednoducho prevracajú historickú skutočnosť a prezentujú ju ako – predsa len ako zlú rozprávku…:-) Rád by som pri tejto príležitosti spomenul jednu takú rozprávku, ktorá bola jednoducho kritikou inej rozprávky:

“Rozprávkové príbehy kresťanského náboženstva podávane ako pravda povznášajúce a utvrdzujú človeka aby uveril, že existuje niečo väčšie, čo riadi naše osudy a nedá v konečnom dôsledku dopustiť aby nespravodlivosť zvíťazila. Ako to chcú dosiahnuť? 

Podľa Starého Zákona to chceli dosiahnúť genocídou, ale podľa Nového Zákona strachom z pekla, kde tí čo neuveria budú sa na večne časy tam opekať. Už zakladateľ kresťanstva apoštol Pavol také rozprávky potvrdil halucináciou o svojom božom poslaní!

Tá sa objavila až po jeho páde z koňa na hlavu, ale to nestačilo! Musel sa začať oháňať vyhrážkami o Božej moci alebo treste za pochybnosti, ak mu neuveria! ‚Každý nech sa poddá vyššej moci, lebo niet moci, ktorá by nebola od Boha’, citujúc knihu Rimanom.

Príroda je zjavne dokonalá, ale to neznamená, že ju niekto stvoril, ale to práve znamená, že milióny rokov sa tvorila a to čo neuspelo odumrelo. Človek je výtvor prírody a preto má konať tak ako príroda a to čo doteraz neuspelo musí opustiť.” Znie to ako nerozprávka!

SZO je dnes jedinou vládou sveta!

14.05.2023

Svetová zdravotnícka organizácia (SZO) je dnes skutočnou jednou jedinou celosvetovou vládou, bez toho, aby si to všetci ľudia na Zemi ale vôbec uvedomili! Lenže na rozdiel od minulých impérií sveta, ktoré zastupovali jednu krajinu-kulturu, ktorá svojou armádou vojakov alebo lodných námorníkov na určitý čas ovládala rozsiahlé územia! Vedeli ste, že keď SZO vyhlási [...]

Kde sa dnes hrabe Sodoma a Gomora!

11.05.2023

Veľmi hlboko znepokojená matka informuje o svojom srdcervúcom plaču do celého sveta. Vysvetľuje, ako sa malé deti v tisíckach škôl učia navzájom masturbovať, mať orálny sex, hrať všetky druhy sexuálnych hier, a sú vystavené nahým (transgender) dospelým ľuďom a podobne! Je to súčasť povinného učebného plánu, ktorý zverejnila Rutgers Foundation, ktorá v [...]

SV je príkladom odpadlíckeho Izraela!

10.05.2023

Majte však na pamäti, že to neznamená, že medzi nimi nie sú žiadni chápaví. Naopak, nepochybne môže byť veľa takých, ktorí hľadajú pravdu v písme, pretože majú veľa, veľa otázok týkajúcich sa toho, čo ich učí Spoločnosť Strážna veža. Ale ani to neznamená, že medzi nimi nie je nikto, kto by nebol úprimný. Nie, pretože proroctvo jasne naznačuje, že mnohí z [...]

Kríž / Cirkev / Náboženstvo /

Stovky páchateľov a takmer tisíc obetí. Španielska katolícka cirkev zverejnila prvú správu o zneužívaní maloletých

02.06.2023 17:40

Podľa cirkvi bolo 83 % obetí a 99 % páchateľov mužského pohlavia a viac ako 60 % páchateľov je už po smrti.

voľby, volebná schránka, urna

Minister obrany Sklenár: Dezinformácie sa sústredia na kampaň, proces volieb v SR neovplyvnia

02.06.2023 16:53

Predčasné parlamentné voľby, ktoré sa budú na Slovensku konať 30. septembra, označil za dôležitý akt v rámci demokratického systému.

ČR Praha SR MO Sklenár Černochová Stretnutie

Minister Sklenár: Systém protivzdušnej obrany by mohla zaobstarať ešte táto vláda

02.06.2023 16:20

Minister obrany Martin Sklenár rokoval s českou rezortnou partnerkou Janou Černochovou.

Žiaci / Telesná výchova / Telocvik /

Splnomocnenec vlády verí v schválenie tretej hodiny telesnej, Kollár pripustil zmenu postoja

02.06.2023 16:19

Prezidentka vrátila vo štvrtok parlamentu na opätovné prerokovanie novelu školského zákona.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 155116x
Priemerná čítanosť článkov: 1869x

Autor blogu

Kategórie