Založ si blog

Prenasledovaní pre meno Ježiša Krista!

Apoštol Peter pod inšpiráciou napísal Kresťanskému zboru v 1. storočí tieto varovné a zároveň aj povzbudivé slová: “Ale keď vás urážajú (alebo vás prenasledujú) pre Kristovo meno, ste šťastní, lebo je na vás duch slávy, Boží duch.” – 1. Petra 4:14.

Od samého začiatku svojej služby bol Ježiš Kristus prenasledovaný Židmi, dokonca aj jeho vlastnými obyvateľmi v Nazarete. Ale všetko sa to začalo krátko po tom, ako bol pokrstený. A keď ho duch priviedol späť do Galiley, Ježiš sa ujal svojej služby, učil v ich synagógach a uzdravoval. Potom vstal v synagóge v Nazarete a čítal zo zvitku Izaiáša a oznámil, že on je ten predpovedaný Mesiáš. Potom im vysvetlil, že nebude medzi nimi vykonávať žiadne mocné skutky pre ich nedostatok viery! A vtedy ho Židia prepadli a pokúsili sa ho zhodiť z neďalekého útesu!

Neskôr, keď Ježiš išiel do Jeruzalema, vysvetlil tamojším neveriacim Židom, že dôvod, prečo ho nemohli počúvať, bol ten, že boli pod vplyvom Diabla, a želali si konať jeho vôľu. Rovnaký satanský duch preniká moderným svetom aj dnes. Nezáleží na tom, či ľudia neveria v existenciu Satana. Diablov vplyv je taký všadeprítomný ako samotný vzduch, ktorý dýchame. Preto apoštol Pavol hovoril o Diablovi ako o “vládcovi, ktorý má moc nad vzduchom – duchom, ktorý teraz pôsobí v neposlušných synoch.” -Efezanom 2:2.

Prirodzene, ak je niekto pod autoritou Satana Diabla, bude sa stavať proti tým, ktorí poslúchajú Ježiša Krista. Lenže napriek tomu je Jehova Boh zjavne oveľa mocnejší ako Satan. Synom neposlušnosti je teda dovolené, aby prenasledovali svedkov len s Božím dovolením. Preto pri príležitosti, keď sa Nazarejci pokúšali zhodiť Ježiša z priepasti, správa hovorí, že prešiel ich stredom, zjavne pod mocou Jehovovho ducha. Pretože to ešte nebol čas na jeho usmrtenie! Prišiel však čas, keď mu Boh vzal jeho ochranného ducha. Preto Ježiš povedal Židom:

Kým som bol deň čo deň u vás v chráme, nevložili ste na mňa ruky. Ale toto je vaša hodina a autorita temnoty.” (Lukáš 22:53).Táto „hodina“ prišla k veľkonočnému stolu, keď Satan vstúpil do Judáša, čo spustilo udalosti, ktoré viedli k zatknutiu Ježiša, a jeho súdu a smrti z rúk vražedných Židov a rímskych autorít. V dnešnej modernej dobe boli Jehovovi svedkovia Jehovoví určite prenasledovaní zo strany civilných autorít, aj ich náboženských patrónov, ako aj zo strany ľudí, ktorí sú s nami spojení, rodina, priatelia alebo dokonca spolupracovníci! Je to preto, že prichádza podobná hodina autority temnoty:

“Pretože si zachoval slovo o mojej vytrvalosti, ochránim ťa v tej ťažkej hodine skúšky, ktorá má prísť na celý svet, aby boli obyvatelia zeme vyskúšaní, ktorá prichádza na celý svet.” – Zjavenie 3:10. Všetky dôkazy poukazujú na to, že blízkosť tejto biblickej hodiny skúšky pre celý svet je dnes bezprostredne pre nami!

Začiatok idei Nového Svetového Poriadku

10.05.2024

V roku 1910 sa skupina medzinárodných bankárov tajne stretla na malom ostrove pri pobreží Georgie, zvanom Jekyll. Ich plán: sformulovať program zničiť finančnú štruktúru Ameriky. Aby to urobili, oni presadil Woodrowa Wilsona do prezidentského úradu, ale v roku 1913 Woodrow Wilson podpísal zákon o federálnych rezervách, a ajfederálnu daň z príjmu. Roku 1921 títo [...]

Poisťovne plánujú klimatické uzamknutia!

30.04.2024

Niektoré poisťovne menia svoje politiky pre korporácie a prerušenia podnikania, čo sa zdá byť v očakávaní vládnych blokád, pre klimatické zmeny, pod označením „udalosti počasia“. Zdá sa ale, že vláda sa toto leto pripravuje na nové blokády pod zámienkou klimatických zmien. A lenže sa už pripravujú na obmedzenie cestovania od začiatku do polovice júna. Tiež, že [...]

Skutočný dôvod existencie Strážnej Veže

28.04.2024

Koniec 19. Storočia bol charakterizovaný nárastom študentov Biblie vo forme mnohých skupín, očakávajúcich druhý príchod Ježiša Krista. Medzi nimi boli mnohé skupiny adventistov a evanjelikov devätnásteho storočia. V tom čase mali začiatok aj svedkovia Jehovoví, ale pod menom Študenti Biblie, vedení horlivým kresťanom pod menom Chase T. Russell, ktorý ich formoval do [...]

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

SR Košice nemocnica poliklinika zdravotníctvo KEX

Penta posilňuje svoj vplyv v zdravotníctve. Štát jej za 11 miliónov eur predal košickú nemocnicu

27.05.2024 17:17

Železnice sa snažili areál neúspešne predať od roku 2021, kedy bola vyvolávacia cena až 13,3 milióna eur.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Po atentáte na Fica sa začali v online priestore šíriť hoaxy, napríklad „ukrajinská stopa“

27.05.2024 17:10

Podľa projektu Infosecurity.sk išlo v prvom rade o obviňovanie opozičných politických strán či médií hlavného prúdu z toho, že čin vyprovokovali.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 125
Celková čítanosť: 246151x
Priemerná čítanosť článkov: 1969x

Autor blogu

Kategórie