Založ si blog

Prenasledovaní pre meno Ježiša Krista!

Apoštol Peter pod inšpiráciou napísal Kresťanskému zboru v 1. storočí tieto varovné a zároveň aj povzbudivé slová: “Ale keď vás urážajú (alebo vás prenasledujú) pre Kristovo meno, ste šťastní, lebo je na vás duch slávy, Boží duch.” – 1. Petra 4:14.

Od samého začiatku svojej služby bol Ježiš Kristus prenasledovaný Židmi, dokonca aj jeho vlastnými obyvateľmi v Nazarete. Ale všetko sa to začalo krátko po tom, ako bol pokrstený. A keď ho duch priviedol späť do Galiley, Ježiš sa ujal svojej služby, učil v ich synagógach a uzdravoval. Potom vstal v synagóge v Nazarete a čítal zo zvitku Izaiáša a oznámil, že on je ten predpovedaný Mesiáš. Potom im vysvetlil, že nebude medzi nimi vykonávať žiadne mocné skutky pre ich nedostatok viery! A vtedy ho Židia prepadli a pokúsili sa ho zhodiť z neďalekého útesu!

Neskôr, keď Ježiš išiel do Jeruzalema, vysvetlil tamojším neveriacim Židom, že dôvod, prečo ho nemohli počúvať, bol ten, že boli pod vplyvom Diabla, a želali si konať jeho vôľu. Rovnaký satanský duch preniká moderným svetom aj dnes. Nezáleží na tom, či ľudia neveria v existenciu Satana. Diablov vplyv je taký všadeprítomný ako samotný vzduch, ktorý dýchame. Preto apoštol Pavol hovoril o Diablovi ako o “vládcovi, ktorý má moc nad vzduchom – duchom, ktorý teraz pôsobí v neposlušných synoch.” -Efezanom 2:2.

Prirodzene, ak je niekto pod autoritou Satana Diabla, bude sa stavať proti tým, ktorí poslúchajú Ježiša Krista. Lenže napriek tomu je Jehova Boh zjavne oveľa mocnejší ako Satan. Synom neposlušnosti je teda dovolené, aby prenasledovali svedkov len s Božím dovolením. Preto pri príležitosti, keď sa Nazarejci pokúšali zhodiť Ježiša z priepasti, správa hovorí, že prešiel ich stredom, zjavne pod mocou Jehovovho ducha. Pretože to ešte nebol čas na jeho usmrtenie! Prišiel však čas, keď mu Boh vzal jeho ochranného ducha. Preto Ježiš povedal Židom:

Kým som bol deň čo deň u vás v chráme, nevložili ste na mňa ruky. Ale toto je vaša hodina a autorita temnoty.” (Lukáš 22:53).Táto „hodina“ prišla k veľkonočnému stolu, keď Satan vstúpil do Judáša, čo spustilo udalosti, ktoré viedli k zatknutiu Ježiša, a jeho súdu a smrti z rúk vražedných Židov a rímskych autorít. V dnešnej modernej dobe boli Jehovovi svedkovia Jehovoví určite prenasledovaní zo strany civilných autorít, aj ich náboženských patrónov, ako aj zo strany ľudí, ktorí sú s nami spojení, rodina, priatelia alebo dokonca spolupracovníci! Je to preto, že prichádza podobná hodina autority temnoty:

“Pretože si zachoval slovo o mojej vytrvalosti, ochránim ťa v tej ťažkej hodine skúšky, ktorá má prísť na celý svet, aby boli obyvatelia zeme vyskúšaní, ktorá prichádza na celý svet.” – Zjavenie 3:10. Všetky dôkazy poukazujú na to, že blízkosť tejto biblickej hodiny skúšky pre celý svet je dnes bezprostredne pre nami!

SZO je dnes jedinou vládou sveta!

14.05.2023

Svetová zdravotnícka organizácia (SZO) je dnes skutočnou jednou jedinou celosvetovou vládou, bez toho, aby si to všetci ľudia na Zemi ale vôbec uvedomili! Lenže na rozdiel od minulých impérií sveta, ktoré zastupovali jednu krajinu-kulturu, ktorá svojou armádou vojakov alebo lodných námorníkov na určitý čas ovládala rozsiahlé územia! Vedeli ste, že keď SZO vyhlási [...]

Kde sa dnes hrabe Sodoma a Gomora!

11.05.2023

Veľmi hlboko znepokojená matka informuje o svojom srdcervúcom plaču do celého sveta. Vysvetľuje, ako sa malé deti v tisíckach škôl učia navzájom masturbovať, mať orálny sex, hrať všetky druhy sexuálnych hier, a sú vystavené nahým (transgender) dospelým ľuďom a podobne! Je to súčasť povinného učebného plánu, ktorý zverejnila Rutgers Foundation, ktorá v [...]

SV je príkladom odpadlíckeho Izraela!

10.05.2023

Majte však na pamäti, že to neznamená, že medzi nimi nie sú žiadni chápaví. Naopak, nepochybne môže byť veľa takých, ktorí hľadajú pravdu v písme, pretože majú veľa, veľa otázok týkajúcich sa toho, čo ich učí Spoločnosť Strážna veža. Ale ani to neznamená, že medzi nimi nie je nikto, kto by nebol úprimný. Nie, pretože proroctvo jasne naznačuje, že mnohí z [...]

voľby, volebná schránka, urna

Minister obrany Sklenár: Dezinformácie sa sústredia na kampaň, proces volieb v SR neovplyvnia

02.06.2023 16:53

Predčasné parlamentné voľby, ktoré sa budú na Slovensku konať 30. septembra, označil za dôležitý akt v rámci demokratického systému.

ČR Praha SR MO Sklenár Černochová Stretnutie

Minister Sklenár: Systém protivzdušnej obrany by mohla zaobstarať ešte táto vláda

02.06.2023 16:20

Minister obrany Martin Sklenár rokoval s českou rezortnou partnerkou Janou Černochovou.

Žiaci / Telesná výchova / Telocvik /

Splnomocnenec vlády verí v schválenie tretej hodiny telesnej, Kollár pripustil zmenu postoja

02.06.2023 16:19

Prezidentka vrátila vo štvrtok parlamentu na opätovné prerokovanie novelu školského zákona.

nemocnica bory

Pacienti žiadajú prehodnotiť postoj VšZP k zmluve pre nemocnicu Bory

02.06.2023 16:01

Proces zazmluvňovania s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti stále prebieha a poisťovňa postupne posudzuje žiadosti, ktoré dostáva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 155102x
Priemerná čítanosť článkov: 1869x

Autor blogu

Kategórie