Založ si blog

Najľstivejší tvor – vzor pre filozofov!

Podľa vikipédie výraz filozofia sa definuje nasledujúco: Pojem filozofia (gr. Φιλοσοφία – filein sofia) pochádza z gréčtiny. Slovo filein znamená sesterská láska alebo priateľstvo, sofia označuje nejakú zručnosť alebo obratnosť, ale aj vedenie, poznanie, múdrosť, najmä vyššie poznanie, ktoré zahrňuje cnosť a umenie žiť.

Zaujímavé výrazy, ako “zručnosť alebo obratnosť, ale aj vedenie, poznanie, múdrosť, najmä vyššie poznanie, ktoré zahrňuje cnosť a umenie žiť”, tie všetky a ďaleko viac takých výrazov v súčasnosti charakterizuje pojem “filozofia” alebo jednoducho aj – ľudská múdrosť! A kde nájdeme zdroj takej “ľudskej múdrosti”?

Kniha-kníh alebo Biblia alebo aj Sväté Písmo od nášho Stvoriteľa, Jehovu Boha a zvrchovaného Vládcu celého vesmíru a života na nebi vo forme anjelských bytostí a ľudí na našej planéte Zem, nám vysvetlí aj zdroj všetkej filozofie ľudstva od samého začiatku až dodnes! Na samom začiatku čítame tieto inšpirované (neomylné) slová:

“Had bol najobozretnejší (najľstivejší) zo všetkých zvierat, ktoré stvoril Boh Jehova. Takto Prehovoril k žene: ‚Naozaj vám Boh nedovolil jesť zo všetkých stromov v záhrade’?“ – 1. Mojžišova 3:1. A tu máme originálny vzor myšlienky, ktorá sa stala vzorom pre už nedokonalých ľudí, a ich múdrych vodcov – filozofov!

Prvý klamár v histórii celého vesmíru, odporca svojho Stvoriteľa a Boha Jehovu, na nebesiach ako cherubín alebo vysoko postavený anjel Boží, sa svojim falošným a nanajvýš odporným konaním stal Satanom (prvým odporcom) a Diablom (prvým luhárom) a zároveň aj vládcom nedokonalého ľudstva pre svoju ľstivosť a opozíciu k Božej múdrosti!

Cez ich náboženstvo poznáme globalistov!

24.02.2024

Aby ste pochopili, čo je luciferianizmus (náboženstvo globalistov), predstavte si ho ako anti-boha, vojnu proti prírode alebo vojnu proti prirodzenému stavu ľudstva maskovanú ako “osvietenstvo“. To je dôvod, prečo sa globalisti snažia zaviesť ale extrémne opačný pohľad na každú prirodzenú dispozíciu. Jedným z takýchto falošných príbehov je predstava ľudských [...]

Psychológia tvorenia masového vnímania

05.02.2024

Technika gaslightingu* má, samozrejme, pre dnešok veľký význam, lebo sa využíva v celosvetovom meradle, ktoré nemá v histórii obdobu! Dnes žijeme vo svete, kde miera dezinformácií a otvoreného klamstva dosiahla taký stav, že možno vôbec po prvý raz vidíme, že väčšina sveta začína spochybňovať svoju vlastnú a okolitú úroveň zdravého rozumu! Táto vedecká [...]

Aká budúcnosť je ponúkaná ľudstvu!

30.01.2024

Profesor Mattias Desmet diskutuje o svojej práci, ktorá spája minulé historické epizódy toho, čo sa nazýva „masová formácia“ (alebo masová psychóza ľudí) a súčasné udalosti. Sme na temnej ceste, poháňanej nejasnými hercami, ktorí ťahajú i za naše emocionálne nitky, aby vytvorili strach a izoláciu, aby presadili svoju agendu technokratickej kontroly našich životov, [...]

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Izrael / Pásmo Gazy / UNRWA /

UNRWA zamestnáva vyše 450 členov Hamasu či Islamského džihádu, tvrdí Izrael

04.03.2024 20:43

Už skôr Izrael uviedol, že 12 zamestnancov UNRWA sa priamo podieľalo na teroristickom útoku zo 7. októbra.

Malá vodná elektráreň Dobrohošť, simulácia, záplavy, lužné lesy, delta, Dunaj

V ramene Dunaja sa začala umelá záplava, bude trvať takmer mesiac

04.03.2024 20:21

Simulovaná záplava sa začína skôr ako po minulé roky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 118
Celková čítanosť: 230320x
Priemerná čítanosť článkov: 1952x

Autor blogu

Kategórie