Založ si blog

Psychológia tvorenia masového vnímania

Technika gaslightingu* má, samozrejme, pre dnešok veľký význam, lebo sa využíva v celosvetovom meradle, ktoré nemá v histórii obdobu! Dnes žijeme vo svete, kde miera dezinformácií a otvoreného klamstva dosiahla taký stav, že možno vôbec po prvý raz vidíme, že väčšina sveta začína spochybňovať svoju vlastnú a okolitú úroveň zdravého rozumu!

Táto vedecká diktatúra by sa viedla na viacerých frontoch. Jedným z týchto kľúčových frontov bol britský psychiater, menom William Sargant, ktorý je jedným zo zakladateľov moderných techník „ovládania mysle“ na Západe, s napojením na britskú spravodajskú službu a Tavistock Institute, ktoré by ovplyvňovali CIA a americkú armádu prostredníctvom program MK Ultra. 

Sargant tiež úzko komunikoval s Aldousom Huxleym a vo svojich knihách sa na Aldousa mnohokrát odvoláva, na jeden z týchto odkazov sa čoskoro pozrieme. A Sargant bol tiež poradcom pre neslávne známu prácu Ewena Camerona s LSD na McGill University, čo bola financovaná cez CIA.  

Sargant vysvetľuje svoj dôvod pri štúdiu a používaní foriem „ovládania mysle“ u svojich pacientov, ktorými boli predovšetkým britskí vojaci, ale ktorí boli počas druhej svetovej vojny poslaní späť z bojiska, vrátili s rôznymi formami „psychózy“, ako jediný spôsob rehabilitácie. extrémne formy PTSD (posttraumatická stresová porucha)

* – gaslighting je hovorový výraz, voľne definovaný ako manipulácia s niekým, aby spochybňoval jeho vlastné vnímanie reality. Výraz, ktorý je odvodený od názvu filmu Gaslight z roku 1944, sa stal populárnym v polovici 10. rokov 20. storočia. Merriam Webster uvádza klamanie vlastnej pamäti, vnímanie reality alebo duševnú stabilitu.

Tretia svetová vojna je s informáciami!

18.04.2024

Významní rečníci, vrátane profesora M. Inoueho a výskumníka modernej histórie Chikatsu Hayashiho, predniesli v Japonsku presvedčivé prejavy pred demonštrantmi, ktoré odhalili znepokojujúcu dynamiku medzi globálnymi zdravotníckymi autoritami a farmaceutickými agendami! Vyzval ľudí, aby sa postavili proti aplikovaniu genetických vakcín do svojich tiel, čím naznačil, že [...]

Ťažko rozoznateľné výroky odpadlíka SV!

05.04.2024

Nemohol som si odpustiť citovať “démonické” poznámky-odpovede autora knihy Sám Jehova sa stal Kráľom, mnohých podkastov, a aj článkov a jeho internetného fóra, kde veľmi ľstivým, skoro ale i nerozoznateľným slobodomurárskym štýlom, ktorý používajú predstavitelia SV, takzvaný (ešte dnes Kristom nezvolený) Verný a Rozvážny Otrok v Ježišovom druhom príchode: [...]

Učitelia v DE zakázali žiakom piť vodu!

18.03.2024

Desiatkam malých školákov v jednej progresivistickej škole v Nemecku bolo povedané, že nemôžu piť vodu, pretože by to mohlo uraziť moslimov, ktorí dodržiavajú pôsť počas aktuálne prebiehajúceho ramadánu! Médium NIUS v Nemecku, prinieslo túto správu, že piataci informovali svojich rodičov o tomto incidente po tom, čo sa dvaja učitelia v škole rozhodli nechať ich [...]

Moulin Rouge

Vrtuľa legendárneho mlyna na streche kabaretu Moulin Rouge v Paríži sa zrútila

25.04.2024 09:29

Svetoznámy kabaret je jednou z tamojších najnavštevovanejších turistických atrakcií.

izrael, hamas, zbrane

Hamas zloží zbrane, ak vznikne palestínsky štát, povedal predstaviteľ hnutia

25.04.2024 09:16

Hnutie Hamas vládne od roku 2007 v Pásme Gazy.

Jemen, USS Carney

Loď v Červenom mori zostrelila raketu, k útoku sa prihlásili húsíovia

25.04.2024 08:40

Vypálená raketa pravdepodobne mierila na loď MV Yorktown plaviacu sa pod americkou vlajkou.

súdne pojednávanie, Mikuláš Černák

Zvrat v prípade Černáka. V miestnosti bol len pár minút, rozhodovať o jeho prepustení sa dnes nebude

25.04.2024 08:00, aktualizované: 09:06

Kedy sa dozvieme verdikt, zatiaľ nie je známe. V prípade ešte stále pribúdajú návrhy na doplnenie dokazovania a procesné strany ich môžu podať aj počas pojednávania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 122
Celková čítanosť: 239553x
Priemerná čítanosť článkov: 1964x

Autor blogu

Kategórie